Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Id╝ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Yoshi
Site Admin

Do│▒czy│: 22 Sie 2007

PostWys│any: Czw Sie 30, 2007 22:14     Temat postu: Jakie "high D" polecacie? Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam zamiar kupic sobie jakiegos fajnego tin whistle'a w D i chcialbym uslyszec Wasze opinie o tych, na ktorych mieliscie przyjemnosc grac. Glownie chodzi mi o to czemu ten akurat whistle Wam sie spodobal.

Grr... Ktos mi sprzed nosa zwinal Susato na allegro Razz
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
ka-gi

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: dziki zach├│d

PostWys│any: Czw Sie 30, 2007 22:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

original penny whistle firmy Clarke (D)
┼Ťci─Öcie sto┼╝kowe ma brzmienie bardziej wietrznie... no i faktycznie chyba tak jest... Smile
bardzo fajny, ale czy si─Ö na nim lepiej gra... nie wiem... Very Happy
Barfly

Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Sob Wrz 01, 2007 9:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poni┼╝ej whistle, z kt├│rymi mia┼éem do czynienia osobi┼Ťcie i moje subiektywne odczucia na ich temat.

1.Plastikowe, strojone

Water Weasel (www.thinweasel.com)
Jeden z moich faworyt├│w. Robiony przez ┼Ť.p. Glenna Schultza, kt├│ry na co dzie┼ä pracowa┼é jako tokarz w fabryce samochod├│w, a po godzinach robi┼é ┼Ťwietne, bardzo cenione "w ┼Ťrodowisku" whistle i flety (drewniane i plastikowe). Water Weasel to w zamy┼Ťle plastikowa, niedroga wersja (zrobiona z rurki PCV takiej jak u┼╝ywa si─Ö w hydraulice), jednak wykonana z taka sama staranno┼Ťci─ů jak whistle drewniane, wed┼éug w┼éasnego projektu autora. C├│┼╝ mo┼╝na powiedzie─ç - perfekcyjne strojenie, zdecydowana, raczej ostra barwa, g┼éo┼Ťno┼Ť─ç bardzo dobra, ┼╝adnych problem├│w z zatykaniem si─Ö (przemy┼Ťlnie wyprofilowany klocek w ustniku). Wymaga troch─Ö wi─Öcej powietrza i bardziej zdecydowanego zad─Öcia w wy┼╝szych partiach. Nie pr├│bowa┼éem wersji drewnianej, ale je┼╝eli jest r├│wnie udana konstrukcyjnie to na pewno jest to instrument godny polecenia. Glenn robi┼é r├│wnie┼╝ zestawy: jeden ustnik – 3 korpusy (D, C, B). Warto poszuka─ç - to jeden z najlepszych whistl├│w, jakie mia┼éem

Tony Dixon (www.tonydixonmusic.co.uk)
┬úadne male┼ästwo, ┼éadnie wykonane, ale cichute┼äkie. Barw─Ö ma ┼éadna, lekko sycz─ůca i wymaga delikatnego zad─Öcia. Bardzo dobry str├│j. M├│j mia┼é wymienne korpusy dla D i C przy jednym ustniku – praktyczna sprawa. Zdecydowanie za cichy na sesyjne granie – ginie ju┼╝ przy ┼Ťrednio g┼éo┼Ťnej gitarze i lubi si─Ö zatyka─ç

Susato (www.susato.com)
G┼éo┼Ťny (g┼éo┼Ťniejszy nawet ni┼╝ Weasel), na pewno nie zginie w sesyjnym gwarze. Troch─Ö mniej spodoba┼éa mi si─Ö barwa, ale to te┼╝ zale┼╝y w jakim┼Ť stopniu od techniki zad─Öcia. Granie „przez z─Öby” wprowadza nieco „szumu”, kt├│ry bardzo lubi─Ö. Testowa┼éem jaki┼Ť czas Susato kolegi, bo waha┼éem si─Ö czy go kupi─ç – ostatecznie nie zdecydowa┼éem si─Ö. Ale jest popularny, niedrogi, solidny i bardzo dobrze stroi. Wielu irlandzkich flecist├│w wydobywa z niego cuda.

M&E (www.irishflutes.net)
Chyba najg┼éo┼Ťniejszy whistle na ┼Ťwiecie. Solidna, r─Öczna robota, bez wi─Ökszej dba┼éo┼Ťci o wyko┼äczeniowe detale (z czego znane s─ů polimerowe instrumenty Michaeala Cronnolly’ego). Ostatnio znajomy skomentowa┼é, ┼╝e wygl─ůda jakby by┼é wystrugany kozikiem, na kolanie - co┼Ť w tym jest hehe.
Whistle o pot─Ö┼╝nej mocy i wygl─ůdzie pancerfausta. Jest tak du┼╝y (w sensie ┼Ťrednicy), ze m├│g┼éby s┼éu┼╝y─ç za futera┼é dla ka┼╝dego innego. Ma pi─Ökna, mi─Öciutk─ů barw─Ö, im wy┼╝ej tym wi─Öcej „powietrza” Wymaga wy─çwiczonego oddechu, bo rzeczywi┼Ťcie potrafi zm─Öczy─ç. To taki idealny whistle na sesje z bardzo du┼╝─ů liczba muzyk├│w, nie da si─Ö nikomu zag┼éuszy─ç i zawsze us┼éyszysz, co grasz. Dost─Öpne w wielu dziwnych kolorach, kt├│rych paleta jest ograniczona jedynie fantazj─ů producent├│w tworzyw sztucznych 

2. Metalowy korpus, plastikowa główka (strojone, z większym lub mniejszym wysiłkiem)

Generation – jak wielu innych, zaczyna┼éem od nich i nadal mam do nich ogromny sentyment. Mo┼╝e mia┼éem szcz─Ö┼Ťcie, ale wi─Ökszo┼Ť─ç z nich wspominam naprawd─Ö dobrze i na kilku gram do dzi┼Ť.
Powiedzia┼ébym, ┼╝e idealny na pocz─ůtek, cho─ç (jak to w produkcji seryjnej) bywaj─ů fatalnie stroj─ůce egzemplarze. Raczej cichy, ale niezwykle ┼éatwy w grze, niedrogi, ┼éatwo dost─Öpny. Barwa s┼éodka, w wersji „tweaked” (udoskonalony przez Jerry’ego Freemana) nieco bardziej sycz─ůca.

Walton’s – mia┼éem takiego czarnego z „Guinnessem” (masowa produkcja - taki instrument-pami─ůtka) i og├│lne spostrze┼╝enia podobne jak w przypadku Generation, z t─ů jednak r├│┼╝nic─ů, ┼╝e strasznie by┼éo delikatne male┼ästwo – blaszka gi─Ö┼éa si─Ö pod palcami, bez wi─Ökszego wysi┼éku. Znowu┼╝ cichutki, barwa s┼éodka, ale matowa z odrobin─ů powietrza.

Muza – pierwszy (i chyba ostatni, p├│ki co) whistle polskiej produkcji. Eksploatowa┼éem go do┼Ť─ç d┼éugo i musz─Ö podkre┼Ťli─ç przede wszystkim jego ogromn─ů wytrzyma┼éo┼Ť─ç. Trzyma┼é si─Ö d┼éugo, ale szczerze m├│wi─ůc jego barwa ostatecznie nie przypad┼éa mi do gustu.

Clarke’s Sweetone - barwa skrajnie ro┼╝na od powy┼╝szych metalowych, ale bardzo ciekawa, bardzo „tradycyjna”, mo┼╝naby rzec – duu┼╝o powietrza, syk├│w, troch─Ö gorsze strojenie w przypadku „C” Jak na swoj─ů g┼éo┼Ťno┼Ť─ç oceniam, ┼╝e wymaga zbyt du┼╝o powietrza.

3. inne:

Shaw (www.daveshaw.co.uk)
(Korpus i g┼é├│wka z jednego kawa┼éka blachy (niestrojony)_– pi─Ökny sycz─ůcy d┼║wi─Ök, rasowy wygl─ůd, jednak mia┼é tendencje do zatykania si─Ö po kr├│tkiej chwili. Mia┼éem (by─ç mo┼╝e mylne) wra┼╝enie, ┼╝e drewniany klocek w ustniku mia┼é z tym cos wsp├│lnego. Whistle nie a┼╝ taki cichy, ale po paru minutach grania jakby traci┼é moc i zatyka┼é - jak na m├│j gust - za cz─Östo i za szybko.

Michael Burke (www.burkewhistles.com)
m├│j to mosi─Ö┼╝ny, w wersji „Session” (DBSBT), oczywi┼Ťcie strojony. Nie da si─Ö go pomyli─ç z ┼╝adnym innym – wygl─ůd ma bardzo charakterystyczny (z charakterystycznym zgrubieniem na bary┼éce). Ci─Ö┼╝szy ni┼╝ wszystkie, kt├│re znam, solidny, z rewelacyjnie zbalansowanymi oktawami (g├│ra jest pi─Ökna, "kremowa", ┼éagodna, nie piskliwa). Bardzo wszechstronny - wymaga dobrej kontroli oddechu i nieco wi─Ökszej ni┼╝ przeci─Ötna ilo┼Ťci powietrza. Pi─Ökna, ┼éagodna barwa - idealny do nagra┼ä, a i w sesyjnym gwarze nie zgubi si─Ö tak ┼éatwo. Aktualnie gram tylko na nim i gorr─ůco polecam! Ostudzi─ç zapa┼é mo┼╝e nieco jego cena.
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Perry

Do│▒czy│: 30 Sie 2007
Sk▒d: Jozee pod Warszawa

PostWys│any: Pon Wrz 03, 2007 18:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja moge polecic whistle firmy

SYN - nie mam akurat takiego w domu ale probowalem. Pewnie kiedys zakupie.
Sa to aluminiowe whistle se slidem i z glowka polimerowa. Dzwiekowo bardzo zblizone do Water Weaseli Schultz'a. Dzwiek troszke slodszy, gora latwa. Instrumenty wykonane bardzo dobrze i cena rewelacyjna.
W USA set whistli (1 glowka i 4 korpusy) Eb/D/C/Bb kosztuje 86$ !
Wiem ze firma SYN sprzedaje jeszcze wieksze sety (nawet do 8 przebierek) taki set kosztuje w Australi 180 AUD czyli jakies 420 zl
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Pi▒ Wrz 07, 2007 15:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam koleg├│w

Skoro mowa o Glenie Shultzu to polecam jego jedynego ucznia: http://www.busmanwhistles.com

a susato zarezerwował sobie Rorian
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Perry

PostWys│any: Pi▒ Wrz 07, 2007 16:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten susato z allego jest dziwnie podobny do tego mojego ktorego ja sprzedalem Very Happy Mial troche przygryzien na ustniku wiec go zmatowilem Smile
Powrˇt do gˇry
Yoshi
Site Admin

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2007 8:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... Witek sie rozpisal Smile Ja wlasnie ostatnio dowiadywalem sie o SYN'y, bo fakt faktem s─ů kusz─ůce.

Ehh... Musze w koncu na flet kase odlozyc Wink
Powrˇt do gˇry
Barfly

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2007 8:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W┼éa┼Ťnie zam├│wi┼éem sobie zestaw do wypr├│bowaia. Kusz─ůce w ca┼éym secie jest to, ┼╝e ma si─Ö whistla w praktycznie ka┼╝dym stroju, nawet w tych dziwnych, rzadko spotykanych. Z takim zestawem ┼╝adna tonacja nie straszna.

Jak tylko przyjd─ů - potestuj─Ö na wszystkie strony i dam zna─ç co my┼Ťl─Ö.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Wrz 11, 2007 10:15 , w ca│oÂci zmieniany 1 raz
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Yoshi
Site Admin

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2007 8:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuu... Szkoda, ze nie wiedzialem, to bym sie moze dolozyl do zamowienia. Jaka droga sciagales i ile Cie ta przyjemnosc kosztowala?
Powrˇt do gˇry
Barfly

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2007 8:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie mam jeszcze informacji o kosztach. Erle (maker SYN├│w) wysy┼éa mi zestaw na pr├│b─Ö, podejrzewam, ┼╝e na podobnych zasadach, na jakich mia┼éem przyjemno┼Ť─ç robi─ç "interesy" z Glennem Schultzem, czy Michaelem Cronnolly'm. D┼╝entelme┼äska umowa: on wysy┼éa instrument na pr├│b─Ö, ja testuj─Ö. Jak mi si─Ö spodobaj─ů - wysy┼éam przelew, jak nie - odsy┼éam z powrotem do makera.

Swoj─ů drog─ů, zawsze fascynowa┼éo mnie to zaufanie, jakim makerzy obdarzaj─ů zupe┼énie nieznane osoby z drugiego ko┼äca ┼Ťwiata. W czasach zaliczek, depozyt├│w, zabezpiecze┼ä, PayPal├│w - fajnie, ┼╝e s─ů miejsca w kt├│rych wierzy si─Ö nadal w dane s┼éowo - zwyk┼é─ů ludzk─ů rzetelno┼Ť─ç i uczciwo┼Ť─ç. Oby tak pozosta┼éo jak najd┼éu┼╝ej!
Perry

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2007 10:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tez jestem ciekaw Smile Secik D/C jest baaaaardzo fajny Smile
Powrˇt do gˇry
poznanskapyrka

Do│▒czy│: 12 Wrz 2007
Sk▒d: w drodze...

PostWys│any: Czw Wrz 13, 2007 7:45     Temat postu: whistle cd. Odpowiedz z cytatem

Feadog (http://www.feadog.ie)- whistle masowej produkcji ale tani (w Irlandii kosztuje 3 euro) i sprawny.Stroi w granicach b┼é─Ödu- zale┼╝y na jaki egzemplarz trafimy.d┼║wi─Ök-przeci─Ötny.Kiedy┼Ť feadogi by┼éy fajniejesze, mam taki egzemplarz, kt├│rego nie produkuj─ů ju┼╝ od +- 15 lat (r├│┼╝ni si─Ö ustnikiem od tych obecnych) ,ma tak─ů mi─Ökk─ů barw─Ö. feadog to na pewno dobry whistle na pocz─ůtek.

dorzucę jeszcze swoje trzy grosze do tego co zostało już napisane:

Generation - w kwestii strojenia raczej s┼éabo wypada Sad, a wi─Ökszo┼Ť─ç (mo┼╝e wszystkie?) nastrojone s─ů za wysoko.

Water Weasel - zdecydowanie najlepiej gadaj─ůcy whistle na jakim gra┼éam. Pi─Ökny d┼║wi─Ök i ┼éatwo┼Ť─ç w grze i bardzo wyr├│wnany rejestr.
To jedyny whistle jakiego znam, na którym pokuszenie się o granie w dziwnych dla muzyki irlandzkiej tonacjach ma sens. Witku czy Ty wygrywasz na nim 3 oktawę? (bo mi się nie udało...)

Susato jak dla mnie s─ů za ostre. druga oktawa wymaga wiele powietrza, zbyt wiele.delikatne granie jest prawie niemo┼╝liwe.

Walton’sy i Clarki mnie ┼Ťmiesz─ů. zw┼éaszcza Clarki. "brzmienie bardziej wietrzne" (ka-gi). jak dla mnie to poza tym szumem nie ma tam d┼║wi─Ök├│w.

jeszcze mała ciekawostka a propos whistle made by muza.
Ot├│┼╝ poza egzemplarzem, kt├│ry by┼é (i jest?) w produkcji, by┼éy plany wypuszczenia na rynek whistla poprzecznego ( z g┼é├│wk─ů jak we fletach) z mo┼╝liwo┼Ťci─ů wymiany na "normalny" ustnik. mam taki jeden egzemplarz w domu:)no ale stety-niestety, pozosta┼éo to w sferze plan├│w.
Barfly

PostWys│any: Czw Wrz 13, 2007 8:58     Temat postu: Re: whistle cd. Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisa│:
Water Weasel (...) Witku czy Ty wygrywasz na nim 3 oktawę? (bo mi się nie udało...)

Szczerze m├│wi─ůc, na whistlach w og├│le nie przejmuj─Ö si─Ö czym┼Ť takim jak trzecia oktawa. Raz, ┼╝e w ITM w og├│le mi si─Ö ona nie przydaje, do tego bardzo lubi─Ö skakanie po tych dw├│ch, kt├│re mam. Dwa, ┼╝e ju┼╝ najwy┼╝sze d┼║wi─Öki drugiej oktawy stanowi─ů dla moich uszu granic─Ö b├│lu. Nawet nie pr├│buj─Ö wy┼╝ej Very Happy
adam prószyński

PostWys│any: Sob Wrz 15, 2007 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zn├│w ja Zajrzyjcie tu:
http://pipersgrip.50webs.com/index.html
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

PostWys│any: Pon Wrz 17, 2007 12:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam jak nie wiem co: http://www.tinwhistletunes.com/clipssnip/index.htm
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastŕpny
Strona 1 z 5

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach