Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Secik :)
Id╝ do strony 1, 2, 3  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
michu
GoŠ

PostWys│any: Pon Wrz 03, 2012 10:52     Temat postu: Secik :) Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich.
Na pocz─ůtku chcia┼ébym si─Ö przedstawi─ç z racji ┼╝e jestem tu nowy - jestem Micha┼é.
Pogrywam sobie na whistlu w wolnym czasie i jest to bardzo fajny spos├│b na sp─Ödzenie wolnych chwil Smile oraz rozwija znajomo┼Ťci mi─Ödzy ludzkie Smile
Moje nietypowe pytanie do wszystkich znalaz┼éem co┼Ť takiego:

http://www.robertsonco.com/product.php?id_product=769

Naczyta┼éem si─Ö ju┼╝ o pakista┼äskich podr├│bkach julian├│w oraz mia┼éem niestety przyjemno┼Ť─ç zakupi─ç practice chantera uilleann pakista┼äskiej produkcji i wiem co oznacza nie mi┼éa przyjemno┼Ť─ç z w/w badziewnymi podr├│bkami.
Set kt├│ry jest w w/w linku na nasze pieni─ůdze kosztuje co┼Ť ponad 500 z┼é.
W por├│wnaniu do paki stan├│w worek i mieszek wydaj─ů si─Ö inaczej wygl─ůda─ç i wygl─ůdaj─ů jako┼Ť "solidniej". Co do chantera to nie wiem. M├│g┼éby si─Ö kto┼Ť wypowiedzie─ç bo trudno jest mi rozpozna─ç czy to badziewna podr├│bka czy mo┼╝e warto naby─ç i mie─ç chocia┼╝ namiastk─Ö uillean├│w w domu. Je┼Ťli ten set jest typem bud┼╝etowych ale da si─Ö na nim dobrze gra─ç to my┼Ťl─Ö ┼╝e warto. Jest jednak jedno ale oby ten set nie okaza┼é si─Ö tani─ů pakista┼äsk─ů badziewn─ů podr├│bk─ů...w tym jest ca┼éy dylemat Crying or Very sad Confused . Na tej stronie inne zastawy w.g mnie to s─ů tanie pakista┼äskie podr├│bki....
Bardzo będę wdzięczny za jakie kol wiek rady. Niestety moje poszukiwania w sieci jak zauważyłem nie dały rezultatu gdyż nie znalazłem practice seta w cenie poniżej 1000 zł
Powrˇt do gˇry
antychrust

Do│▒czy│: 23 Cze 2012

PostWys│any: Pon Wrz 03, 2012 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, pakistany jak nic.

edit:
Je┼Ťli bardzo ci─Ö "ci┼Ťnie" to zamejluj do tego Rashida z pro┼Ťb─ů o filmik z pr├│bk─ů gry na swoich julianach, bo z tego co widz─Ö to ch─Ötnie zamieszcza tego typu rzeczy na fejsie swojej firmy.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
michu
GoŠ

PostWys│any: Wto Wrz 04, 2012 9:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem do nich.
Stwierdzili ┼╝e nie maj─ů pr├│bek d┼║wi─Ökowych ale pisali bym raczej nie mia┼é obaw przy kupowaniu....hmmm brzmi bardzo podejrzanie.
Stwierdzili ┼╝e maj─ů nagrania od kogo┼Ť kto kupi┼é dudy ale szkockie i je┼Ťli ta osoba im je pode┼Ťle to mi prze┼Ťl─ů na emaila.
Sprawa ┼Ťmierdzi na odleg┼éo┼Ť─ç wg. mnie i raczej nie bawi┼é bym si─Ö w kupowanie w ciemno bo nie chc─Ö znowu nie mi┼éego zawodu...Szkoda Crying or Very sad
My┼Ťlicie ┼╝e w Polsce jest kto┼Ť kto m├│g┼éby wytworzy─ç practice seta bo s─ů osoby kt├│re wytwarzaj─ů ludowe instrumenty w tym Polskie Dudy oraz flety i dente instrumenty? Jest chocia┼╝ wg. was cie┼ä szansy aby dosta─ç w miar─Ö tani practice set w Polsce czy da─ç sobie definitywnie spok├│j i nie potrzebnie nie nakr─Öca─ç si─Ö je┼Ťli zdobycie ww. uillean├│w jest nie mo┼╝liwe w Polsce....
Szkoda że inne instrumenty w miarę łatwiej dostać niż ten. Crying or Very sad
Powrˇt do gˇry
antychrust

Do│▒czy│: 23 Cze 2012

PostWys│any: Wto Wrz 04, 2012 10:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie maj─ů pr├│bek? No ┼Ťmiech na sali Very Happy Nie bierz za ┼╝adne skarby, bo zapewnienia, ┼╝e "trust us friend will sound good" s─ů g├│wno warte Razz

Specem od julian├│w nie jestem, ale z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia radz─Ö ci, ┼╝eby┼Ť nie pakowa┼é si─Ö w r├│┼╝nego rodzaju tanie sety, czy to produkcji pakista┼äskiej czy innej. ┬úatwiej przem─Öczy─ç si─Ö i dozbiera─ç na porz─ůdny set ni┼╝ kupi─ç byle co i traci─ç nerwy si┼éy i pieni─ůdze na doprowadzenie tego do stanu u┼╝ywalno┼Ťci. Sprawdzone i potwierdzone Wink
Powrˇt do gˇry
michu
GoŠ

PostWys│any: Wto Wrz 04, 2012 16:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je┼Ťli chodzi o ten set to pewnie to samo ale chc─Ö si─Ö upewni─ç:

http://www.ebay.pl/itm/Great-Scottish-made-Uilleann-Bagpipe-Practice-Set-with-Bellows-/180854223217?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1bc07171#ht_920wt_1037

Pewnie pakistan ju┼╝ wida─ç po mieszku ale chanter jako┼Ť nie wygl─ůda na pakistana chocia┼╝ pewnie si─Ö myl─Ö.
Sam mieszek to wg. was te┼╝ si─Ö nie nadaje bo wiem ┼╝e worki i chantery z pakistan├│w s─ů beznadziejne ale jak sprawa si─Ö ma z mieszkami?
Z góry dzięki za doradzenie czy takowy set jak w tym linku to nie pakistańska podróbka.

Dodatkowe pytanie:

http://www.ebay.pl/itm/Uilleann-Pipes-Practice-Set-Hevia-Chanter-Charles-Roberts-Bellows-and-Bag-/251144528430?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item3a7961622e#ht_500wt_1288

Ot├│┼╝ ten set powy┼╝ej jest u┼╝ywany i pewnie ma swoje lata...
Sk─ůd taka wielka cena a┼╝ ponad 1800 z┼é i dodatkowo aukcja czyli kwota pewnie wzro┼Ťnie.
Jak to w┼éa┼Ťciwie jest ┼╝e s─ů takie du┼╝e sumy? Troch─Ö ju┼╝ sam si─Ö w tym gubi─Ö...Confused
Z g├│ry dzi─Öki za pomoc i doradzenie.
Powrˇt do gˇry
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Wto Wrz 04, 2012 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten ostatni model practice http://shop.tradschool.com/en/uilleann-pipes z tym "┼Ťmiesznym" mieszkiem chyba mia┼é dobra opini─Ö. Swego czasu czyta┼éem du┼╝o o julianach i si─Ö na ten model natkn─ů┼éem. Nawet jaki┼Ť band z usa na swojej stronie sprzedawa┼é tylko nie pami─Ötam nazwy. Ewentualnie mo┼╝esz wej┼Ť─ç na stronk─Ö Davida Daye http://www.daye1.com/ i tam zobaczy─ç, ewentualnie sobie na pocz─ůtek zakupi─ç sam chanter a mieszek i worek od pakistana dopasowa─ç Wink
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Adamant

Do│▒czy│: 18 Kwi 2010
Sk▒d: Lublin

PostWys│any: Pon Wrz 10, 2012 23:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michu napisa│:
Jesli chodzi o ten set to pewnie to samo ale chce sie upewnic:

http://www.ebay.pl/itm/Great-Scottish-made-Uilleann-Bagpipe-Practice-Set-with-Bellows-/180854223217?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1bc07171#ht_920wt_1037

Pewnie pakistan juz widac po mieszku ale chanter jakos nie wyglada na pakistana chociaz pewnie sie myle.
Sam mieszek to wg. was tez sie nie nadaje bo wiem ze worki i chantery z pakistan├│w sa beznadziejne ale jak sprawa sie ma z mieszkami?
Z g├│ry dzieki za doradzenie czy takowy set jak w tym linku to nie pakistanska podr├│bka.

Dodatkowe pytanie:

http://www.ebay.pl/itm/Uilleann-Pipes-Practice-Set-Hevia-Chanter-Charles-Roberts-Bellows-and-Bag-/251144528430?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item3a7961622e#ht_500wt_1288

Ot├│z ten set powyzej jest uzywany i pewnie ma swoje lata...
Skad taka wielka cena az ponad 1800 zl i dodatkowo aukcja czyli kwota pewnie wzrosnie.
Jak to wlasciwie jest ze sa takie duze sumy? Troche juz sam sie w tym gubie...Confused
Z g├│ry dzieki za pomoc i doradzenie.

Siema!
Specem od "julian├│w" r├│wniez nie jestem ( gram na GHB Smile ) ale ta 1'sza aukcja kt├│ra zlinkowales powyzej... instrument na 99% jest ze szkocji! Producentem jest Bagpipes Galore ( ich strona to http://www.bagpipe.co.uk/ ). Dlaczego nie na 100%? zdjecia wszystkich instrument├│w sa robione w ten sam spos├│b- instrument lezy na kostce granitowej... Razz i! kiedys chyba nawet widzialem na ich starej stronie ( adres byl ten same tylko wyglad zupelnie inny, jakos niedawno zrobili aktualizacje strony) wlasnie to zdjecie w kategorii Uillean Pipes. Glowy uciac bym sobie nie dal, ale mysle ze to zaden problem tak na wszelki wypadek napisac do nich maila czy nie produkuja julian├│w, czy maja jakies zdjecia itp, bo na ich stronie dzial jest a produkt├│w w nim brak.
W Bagpipes Galore kupilem w sumie 2 zestawy GHB. Pierwszy byl wadliwy ( przebierka nie stroila, worek nieszczelny, stroik w przebierce odprysl <!!> po 5 minutach gry, w stroiku basowym urwal sie listek po 10 minutach gry... fail-fest! ), jednak nie bylo zadnego problemu z wymiana wadliwego sprzetu. Drugi zas zestaw okazal sie w 100% sprawny Smile takze! raczej moge wydac rekomendacje temu producentowi, bo nawet jesli cos nie bedzie do konca gralo- nie bedzie problemu z pomoca. Ich plusem jest tez to ze maja stosunkowo przystepne ceny.
Takze jesli okazaloby sie ze te dudy sa wlasnie z Bagpipes Galore, mozna by bylo pokusic sie o ich zakup.

Czemu sa takie wysokie ceny? c├│z, jakosc kosztuje! Wink lepiej kupic gorszego seta za 2000zl ale za to od dobrego producenta, niz za 1000 pakistana, bo to sa pieniadze kt├│re sa w zasadzie wyrzucone w bloto. A, i jedna wazna kwestia- to ze r├│znica w cenie pomiedzy jakimis 2 setami od producenta wynosi 100-150 funt├│w, nie musi od razu znaczyc ze ten drozszy bedzie gral lepiej. W przypadku GHB, te r├│znice to po prostu dodatki- imitacja kosci sloniowej, nikiel, srebro, zloto. Takze 2 sety moga byc wykonane z takich samych material├│w, z tym ze jeden bedzie mial dodatki z imitacji kosci sloniowej i niklu a drugi nie, i w tej samej konfiguracji stroikowej beda brzmialy tak samo.
To jest hobby kt├│re raczej nalezy do kosztowniejszych, zatem lepiej rozsadnie inwestowac pieniadze. Jesli trzeba- poczekaj i dozbieraj wiecej pieniedzy na seta z prawdziwego zdarzenia, od pewnego producenta itd. W razie pytan najlepiej pisz na PM Smile
Powrˇt do gˇry
michu
GoŠ

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2012 8:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.daye1.com/
Co do tej strony zdecydowałem się na cały set tzw Starter Set.
My┼Ťl─Ö ┼╝e jest to najlepsza opcja bo sprawdzona.
Jest tylko 1 problem czy ten Pan dalej zajmuje si─Ö wyrobem set├│w.
Napisałem już 6 emaili do Niego i żadnego odzewu. Pisałem nawet z gmail by przypadkiem z mojej polskiej skrzynki nie trafiły emaile do spamu. Nadal żadnej odpowiedzi.
W ka┼╝dej chwili mog─Ö wys┼éa─ç pieni─ůdze do Stan├│w ale skoro nie otrzyma┼éem ┼╝adnej odpowiedzi to troch─Ö si─Ö boj─Ö straci─ç pieni─Ödzy.
Kto┼Ť z Was kupowa┼é mo┼╝e u Tego Pana sety?
Ze wszystkich opcji Sety tego Makera s─ů jak na razie najlepszym rozwi─ůzaniem dla mnie bo s─ů nowe i r─Öcznie robione oraz graj─ů naprawd─Ö dobrze Smile C├│┼╝ zrobi─ç tylko problem jest czemu nie mog─Ö dosta─ç ┼╝adnej odpowiedzi SadSad
Powrˇt do gˇry
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Wto Wrz 11, 2012 22:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedy┼Ť do niego pisa┼éem i zawsze by┼éa odp. Nie pami─Ötam, ale chyba jego ┼╝ona zajmuje si─Ö emailami, zam├│wieniami itd. Poczekaj jeszcze mo┼╝e odpisz─ů.
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Sro Wrz 12, 2012 13:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknij tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/DAVID-DAYE-UILLEANN-PIPE-APARTMENT-PENNY-CHANTER-KIT-/330789629368?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item4d04992db8

i tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/practice-set-of-uilleann-pipes-in-concert-D-/230847986259?pt=UK_Woodwind_Instruments&hash=item35bf9cba53

Wolałbym kupić sobie ten drugi secik zamiast tego od Davida Jak doliczysz cło i podatek to chyba na jedno wyjdzie
Powrˇt do gˇry
michu
GoŠ

PostWys│any: Sro Wrz 12, 2012 20:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odno┼Ťnie tego 1 setu to zosta┼é ju┼╝ sprzedany.
Drugi chanter wymaga nawiercenia otwor├│w.
Pr├│bowa┼éem kiedy┼Ť zrobi─ç whistla i wiem jak bardzo precyzyjna to robota i ka┼╝de z┼ée nawiercenie lub pomy┼éka niszcz─ů instrument bezpowrotnie Sad
Dodatkowo trzeba by do tego dokupi─ç worek i mieszek.
Poczekam jednak na odzew daye ze Stan├│w i zakupi─Ö u Niego chyba ┼╝e uda si─Ö na ebayu znale┼║─ç mo┼╝e co┼Ť taniego.
┬úatwo si─Ö nie poddam my┼Ťl─Ö ┼╝e cierpliwo┼Ť─ç si─Ö op┼éaca.
Mam jeszcze takie pytanie.
Czy sk┼éadaj─ůc seta np. kupuj─ůc chanter, worek i mieszek od r├│┼╝nych wytw├│rc├│w lub od r├│┼╝nych zestaw├│w takie po┼é─ůczenia si─Ö sprawdzaj─ů czy te┼╝ nie? Czy odmienne elementy mog─ů dobrze wsp├│┼épracowa─ç ze sob─ů?
Powrˇt do gˇry
michu
GoŠ

PostWys│any: Sob Wrz 15, 2012 19:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekam jednak na odzew daye ze Stan├│w i zakupi─Ö u Niego chyba ┼╝e uda si─Ö na ebayu znale┼║─ç mo┼╝e co┼Ť taniego.
┬úatwo si─Ö nie poddam my┼Ťl─Ö ┼╝e cierpliwo┼Ť─ç si─Ö op┼éaca.
Mam jeszcze takie pytanie.
Czy sk┼éadaj─ůc seta np. kupuj─ůc chanter, worek i mieszek od r├│┼╝nych wytw├│rc├│w lub od r├│┼╝nych zestaw├│w takie po┼é─ůczenia si─Ö sprawdzaj─ů czy te┼╝ nie? Czy odmienne elementy mog─ů dobrze wsp├│┼épracowa─ç ze sob─ů?
Powrˇt do gˇry
padre

Do│▒czy│: 16 Gru 2007
Sk▒d: An Baile Breac

PostWys│any: Sob Wrz 15, 2012 21:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to juz ktos bedzie musial ci dopasowac takie czesci.
to nie jest niestety tak, ze wszystkie czesci sa robione idealnie tak samo.
i kazdy maker ma dokladnie takie same wymiary. przyklad ponizej.
kumpel mial half set jakiegos makera z Francji - jest z Lyonu, taka irlandzko-francuska hybryda Very Happy
do niego jakis maker w Limmerick zrobil mu basowy dron i chyba jakies regulatory do tego - przerabiajac wszystko procz przebierki.
teraz koles ilekroc gra koncert, musi owijac sobie drony tasma klejaca, bo mu sie podczas grania regulatory przekrecaja.
michu
GoŠ

PostWys│any: Pon Wrz 17, 2012 10:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w┼éa┼Ťnie i tu jest problem tak jak piszesz.
Niestety moje poszukiwania taniego setu na razie utknęły w martwym punkcie Rolling Eyes Sad
Dave Daye nie daje znaku ┼╝ycia - chodzi o makera z USA kt├│ry robi bud┼╝etowe practice sety. Cena jest na prawd─Ö odpowiednia do jako┼Ťci ale nie stety jakby ten go┼Ť─ç zapad┼é si─Ö pod ziemi─Ö - ┼╝adnego odzewu i mo┼╝liwo┼Ťci kontaktu wi─Öc jak na razie o uilleannach mog─Ö zapomnie─ç szkoda.
Co do set├│w Uilleann Pipe "Budget" Practice Set by Patrick Sky to niby s─ů one bud┼╝etowe ale cena jest te┼╝ kosmiczna bo praktycznie ponad 2500 z┼é.
Mam takie pytanie czy na innych rodzajach dud np gajdach lub ma┼éych dudach szkockich da si─Ö gra─ç odcinaj─ůc d┼║wi─Ök? Na uilleannach to mo┼╝na robi─ç pauzy bez charakterystycznego d┼║wi─Öku pochodz─ůcego z burdon├│w czy piszcza┼éek bocznych. Sam chanter tak┼╝e gra d┼║wi─Öki tylko w tedy gdy je wydobywamy. Na szkockich nie stety lub stety dla tych co to lubi─ů akompaniament jest ca┼éy czas. Mi osobi┼Ťcie zale┼╝y na wydobywaniu d┼║wi─Öku jedynie w tedy gdy chce bez akompaniamentu. Czy m├│g┼éby kto┼Ť co┼Ť doradzi─ç czy mo┼╝na tak gra─ç ale nie na uilleannach tylko innych rodzajach dud? By┼éa by to alternatywa na brak mo┼╝liwo┼Ťci zakupienia uillean├│w... Ci─Ö┼╝ka sprawa bo ju┼╝ my┼Ťla┼éem ┼╝e stan─Ö si─Ö posiadaczem practice seta. Na ebayu bardzo rzadko trafiaj─ů si─Ö tanie sety a jak na razie nie spotka┼éem ┼╝adnego.
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Pon Wrz 17, 2012 11:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ci jednak proponuję poszukać na brytyjskim e bayu. Możesz trafić tani set i cła unikniesz.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony 1, 2, 3  Nastŕpny
Strona 1 z 3

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach