Forum Whistlowisko Strona G丑wna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 

Dorabianie korpus贸w

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G丑wna -> R贸偶ne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Lulu

Do潮czy: 27 Gru 2009
Sk眃: Bydgoszcz

PostWys砤ny: Wto Lip 05, 2011 21:55     Temat postu: Dorabianie korpus贸w Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie kwestia dorabiania korpus贸w do istniej膮cych ju偶 ustnik贸w. Chcia艂bym tak偶e rozpocz膮膰 dyskusje na temat tego co mo偶na "wycisn膮膰" z jednego ustnika - korpusy w jakich tonacjach mo偶na dorobi膰, na ile jest to skomplikowane itp.

A teraz moje og艂oszenie: (zastanawiam si臋 czy ten temat nie powinien, od tego momentu znajdowa膰 si臋 w dziale "bazar")
Poszukuj臋 osoby, kt贸ra jest w stanie dorobi膰 (oczywi艣cie za odpowiedni膮 op艂at膮) korpus do g艂贸wki od Goldfincha low D. Marz臋 o korpusach w ni偶szych tonacjach, lecz je偶eli kto艣 z Was jest w stanie dorobi膰 jak膮艣 kr贸tsz膮 "rur臋" to b臋d臋 wielce zadowolony. Dodam jeszcze, 偶e nie oczekuje czego艣 wielce profesjonalnego. Nie sta膰 mnie na jakiego艣 Burka, Goldiego czy Reviola low C, wi臋c poszukuj臋 ta艅szej alternatywy, by do艣wiadczy膰 low whistli w innych tonacjach.

Do stworzenia tego tematu zainspirowa艂 mnie fragment postu Adama Pr贸szy艅skiego
Cytat:
Kiedys na bazie ustnika od Howarda zrobilem sobie set od F w d贸艂 do Bb

Mam nadziej臋, 偶e to o czym m贸wi臋 nie jest niewykonalne Wink
Powr髏 do g髍y
Ogl眃a profil u縴tkownika Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Adidadi

Do潮czy: 29 Sie 2007
Sk眃: Szczytno/Olsztyn

PostWys砤ny: Sro Lip 06, 2011 16:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie, 偶e posiadaj膮c ustnik od Goldfincha nie zg艂osi艂a艣 si臋 z tym zapytaniem do producent贸w tego zacnego fleciszcza, kt贸rzy to chyba najlepiej wiedz膮 jak dorobi膰 przebierk臋 do ustnika w艂asnej produkcji.
Powr髏 do g髍y
Lulu

Do潮czy: 27 Gru 2009
Sk眃: Bydgoszcz

PostWys砤ny: Czw Lip 07, 2011 8:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszcza艂em, 偶e jaki艣 sprytny u偶ytkownik mo偶e zada膰 mi takie pytanie Very Happy

Z tego co mi wiadomo ka偶dy Goldfinch jest zbudowany na zasadzie korpus w tonacji x + ustnik dla tej (i tylko dla tej) tonacji, czyli Panowie Szczygie艂 nie tworz膮 set贸w. P贸艂 roku temu rozmawia艂em z Jakubem i powiedzia艂, 偶e obecnie nie planuj膮 produkcji whistli w tonacjach poni偶ej low D.
Z tych informacji wnioskuje, (uwzgl臋dniaj膮c profesjonalizm maker贸w i ich ch臋膰 tworzenia mo偶liwie najlepszych whistli) 偶e "to nie jest robota dla nich" Wink

Nie w膮tpi臋 w umiej臋tno艣ci Pana Waldka i Jakuba, jednak rozumiem, 偶e s膮 skupieni na swych obecnych instrumentach. Sp贸jrzmy prawdzie w oczy - nie rozpoczn膮 pracy nad now膮 tonacj膮 tylko dla tego, 偶e jeden cz艂owiek "wystosuje" uprzejm膮 pro艣b臋 Smile

Dlatego licz臋 na kt贸rego艣 z tutejszych forumowicz贸w.
Powr髏 do g髍y
Feaorn

Do潮czy: 09 Wrz 2007
Sk眃: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys砤ny: Pi Lip 08, 2011 14:48     Temat postu: Sety Odpowiedz z cytatem

M贸wi膮c najog贸lniej - 偶eby uzyska膰 optymalne w艂a艣ciwo艣ci instrumentu, staramy si臋, by ka偶dy gwizdek by艂 jak najlepiej dopasowany do tonacji, a zatem przebierki. W zwi膮zku z tym obecnie nie mamy w planach tworzenia podobnych set贸w, bo nie w ka偶dej konfiguracji sprawdza艂y by si臋 r贸wnie zadowalaj膮co, co oddzielne, niezale偶ne whistle z w艂asnymi gwizdkami.

Niemniej, cz臋sto zdarza nam si臋 realizowa膰 indywidualne zam贸wienia, kt贸re zawsze s膮 nam ciekawym wyzwaniem. I mimo, 偶e powstaj膮 w ten spos贸b zwykle instrumenty jednostkowe, "prototypowe" i nie zawsze kontynuowane w wi臋kszej serii, taka mo偶liwo艣膰 zawsze istnieje. Tak powsta艂y np. mid G, mid Gis, low F, high Es i high C. Niekt贸re z nich nied艂ugo wejd膮 do sta艂ej oferty (aktualnie s膮 tylko na specjalne zam贸wienie).

Troszk臋 wi臋c eksperymentowali艣my z r贸偶nymi tonacjami i r贸偶nymi gwizdkami, wi臋c gdyby interesowa艂y Ci臋 jakie艣 przebierkowe eksperymenty, to zapraszamy, aczkolwiek uwa偶amy, 偶e tzw. sety obarczone s膮 sporymi kompromisami Smile
przemek

Do潮czy: 24 Lis 2007
Sk眃: Wroc艂aw

PostWys砤ny: Sob Lip 09, 2011 22:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i te偶 high F dla mnie!
Feaorn

Do潮czy: 09 Wrz 2007
Sk眃: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys砤ny: Wto Lip 12, 2011 16:02     Temat postu: Goldfinch F Odpowiedz z cytatem

Prawda, Przemku!

Swoj膮 drog膮, musisz wiedzie膰, 偶e Tw贸j F to jedyny egzemplarz takiego Goldfincha F, jaki obecnie istnieje. Smile
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G丑wna -> R贸偶ne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach