Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Marek

Do│▒czy│: 22 Sty 2008
Sk▒d: Kniazie / Lublin

PostWys│any: Wto Lut 12, 2008 20:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze┼Ť─ç
W pełni zgadzam się z Tony'm Hinnigan'em, żeby cokolwiek móc powiedzieć o instrumencie trzeba samemu na nim zagrać.
Ca┼éy czas staram si─Ö dopracowywa─ç instrumenty, szukam nowych rozwi─ůza┼ä je┼╝eli chodzi o profile ustnik├│w, dob├│r menzur i mam nadziej─Ö, ┼╝e dojd─Ö kiedy┼Ť do perfekcji Laughing
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Yoshi
Site Admin

Do│▒czy│: 22 Sie 2007

PostWys│any: Wto Lut 12, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... Fajnie wiedzie─ç, ┼╝e Tony b─Ödzie si─Ö do Polski wybiera┼é. Trzeba b─Ödzie jakie┼Ť spotkanie zorganizowa─ç w ramach Whistlowiska Wink

Acha... I pro┼Ťba. Obrazki wrzucajcie przez imageschack'a albo temu podobne i wrzucajcie miniaturki, bo takie WIELKIE grafiki rozwalaj─ů forum na boki i ma┼éo przyjemnie si─Ö to potem czyta :/
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Czw Lut 14, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Nast─Öpnym razem wstawi─Ö miniatur─Ö zdj─Öcia.
Low whistlea ju┼╝ mam tera zostanie mi nauka gry metod─ů pipers grip bo granie opuszkami powoduje na d┼éu┼╝sz─ů met─Ö dr─Ötwienie palc├│w.

D┼║wi─Ök bardzo dobry i w E, i w D. A wygl─ůda rzeczywi┼Ť─çie jak Chieftain V3. Polecam Marka whistle
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Fast128

Do│▒czy│: 29 Mar 2008
Sk▒d: Warszawa

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 12:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w zasadzie pierwszy post na forum wi─Öc cze┼Ť─ç Smile

Chciałbym kupić low whistle, na co zwróćić uwagę? Gdzie kupić?
B─Ödzie to m├│j pierwszy low whistle, dot─ůd gra┼éem na flecie poprzecznym, r├│┼╝nych r├│┼╝nistych prostych i tin whistle, tote┼╝ mo┼╝e i calkiem pocz─ůtkuj─ůcy nie jestem, ale jednak flet powinien by─ç ┼éaskawy.
Znalaz┼éem stron─Ö pana Marka fujarek.ovh.org ale nie ma tam niestety nawet przybli┼╝onego cennika, czy ma kto┼Ť low whistle od niego?
Jasiek

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: J─Ödrzej├│w/Krak├│w

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 15:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gram na low whistlu, ale opcji jest wiele - napisz najpierw ile chcesz na niego wyda─ç Very Happy
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Fast128

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej jak da sie kupić sensowny flet i nie żałować, że za 50zł drożej byłoby znacznie lepiej.
Marek

Do│▒czy│: 22 Sty 2008
Sk▒d: Kniazie / Lublin

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Je┼╝eli chodzi o moje whistle to w tym momencie wykonuj─Ö tylko aluminiowe, przyk┼éadowe zdj─Öcia i pr├│bki d┼║wi─Öku zamieszczone s─ů na mojej stronie http://fujarek.ovh.org/whistleMetal.html
W przypadku jakichkolwiek pyta┼ä, prosz─Ö pisa─ç na m├│j adres e-mail wilk.stepowy@interia.pl Niestety mam lekko uszkodzon─ů kart─Ö d┼║wi─Ökow─ů w kompie i jako┼Ť─ç odbiega od studyjnych Smile
Pozdrawiam Marek
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Adidadi

Do│▒czy│: 29 Sie 2007
Sk▒d: Szczytno/Olsztyn

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 17:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie niedawno kupi┼éem Kerry Chieftain V3 Low D i gor─ůco polecam ten instrument. Wcze┼Ťniej nie gra┼éem na low whistle, a dos┼éownie w kilka dni opanowa┼éem(oczywi┼Ťcie nie do perfekcji!!!) piper's grip i zad─Öcie, wi─Öc mog─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e to dobry wyb├│r dla nowicjusza low whistli. Cena nie jest mo┼╝e zbyt kusz─ůca, ale dobrze stroi i ma bardzo przyjemne brzmienie wi─Öc wida─ç za co si─Ö p┼éaci. W temacie Bazar jest post z polskim dystrybutorem tych whistli. Ceny s─ů nieaktualne, ale i tak jest taniej ni┼╝ kupowa─ç prosto od Phila.
Powrˇt do gˇry
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 21:27     Temat postu: KerryWhistles Odpowiedz z cytatem

Popieram przedm├│wc─Ö! KerryWhistles to dobra marka!

Zawsze mnie uczono, ┼╝e na instrumencie nie nale┼╝y oszcz─Ödza─ç. Co┼Ť w tym jest, musz─Ö przyzna─ç. Lepiej chyba jeszcze troch─Ö pooszcz─Ödza─ç i kupi─ç instrument z klas─ů, ni┼╝ m─Öczy─ç si─Ö na niedoskona┼éym sprz─Öcie.
Fast128

PostWys│any: Sob Mar 29, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toteż dlatego nie napisałem ceny, a "najtaniej jak da się sensownie" Smile

Czym si─Ö r├│┼╝ni─ů w praktyce whistle d?
Wiem, ┼╝e s─ů tuneable i non-tuneable, czy dobrze rozumiem, ┼╝e tuneable maj─ů oddzieln─ů g┼é├│wk─Ö, kt├│r─ů mo┼╝na przesuwa─ç w celu dostrojenia?
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Nie Mar 30, 2008 17:56     Temat postu: R├│┼╝nice... Odpowiedz z cytatem

Czym si─Ö r├│┼╝ni─ů? Brzmieniem, g┼éo┼Ťno┼Ťci─ů, strojeniem, wymaganiami powietrza, wag─ů, rozmieszczeniem dziurek (przy low whistlu zwykle wa┼╝na jest odleg┼éo┼Ť─ç ostatnich dw├│ch dziurek, ┼╝eby pasowa┼éy na Tw├│j rozstaw i wielko┼Ť─ç d┼éoni), estetyk─ů, trudno┼Ťci─ů/┼éatwo┼Ťci─ů wchodzenia na wy┼╝sze d┼║wi─Öki/oktawy, dynamik─ů d┼║wi─Öku, mo┼╝liwo┼Ťci─ů strojenia, tendencj─ů do zatykania wilgoci─ů, trwa┼éo┼Ťci─ů, CEN┬í... Smile

Jest tego do┼Ť─ç sporo, jak widzisz. Wszystko to, to rzeczy w du┼╝ej mierze subiektywne. Ja nie posiadam zbyt wiele do┼Ťwiadczenia - mog─Ö poleci─ç jedynie Howarda Low D, kt├│ry ma bogate brzmienie, szczeg├│lnie na dolnym D, ale za to miewa problemy z drugooktawowym A i B - wymaga niez┼éego opanowania zad─Öcia (nie znam si─Ö za dobrze na obecnych cenach - mo┼╝e ze 400 z┼éotych takie cacko kosztuje?). Drugim Low na jakim gram, jest Kerry Pro (ok. 1000 z┼é) od Phila Hardy'ego (www.kerrywhistles.com). Z moich do┼Ťwiadcze┼ä wynika, ┼╝e wymaga nieco wi─Öcej powietrza ni┼╝ Howard, ale za to oferuje przecudne brzmienie i dynamik─Ö gry. Z reszt─ů, fachowca od KerryWhistles znajdziesz na tym forum w odpowiednim temacie na "Bazarze".

Jak ju┼╝ zapewne wiesz, low whistle wymagaj─ů chwytu dudziarskiego tzw. "piper's grip". Wpisz to has┼éo w google'u, a na pewno dostaniesz odpowied┼║. Smile

Co do "tuneable" - te "tuneable" maj─ů, jak ju┼╝ zauwa┼╝y┼ée┼Ť, ruchom─ů g┼é├│wk─Ö, kt├│r─ů mo┼╝esz sobie whistla dostroi─ç. Przydatna, czasem kluczowa to rzecz, je┼╝eli masz zamiar gra─ç na powa┼╝nie.

Ju┼╝ to chyba kiedy┼Ť m├│wi┼éem, ale s┼éysza┼éem, ┼╝e Syn i Alba to r├│wnie┼╝ niez┼ée marki.

Powodzenia w poszukiwaniach! Smile
Fast128

PostWys│any: Nie Mar 30, 2008 23:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi─Ökuj─Ö Smile
Ja chyba za namow─ů kilku os├│b skorzystam z oferty pana Marka. My┼Ťl─Ö, ┼╝e dla pocz─ůtkuj─ůcego b─Ödzie to w┼éa┼Ťciwy wyb├│r, potem by─ç mo┼╝e przerzuc─Ö si─Ö na flet pochodz─ůcy z innego ┼║r├│d┼éa. A mo┼╝e zostan─Ö przy tym. Si─Ö zobaczy Smile
Dzi─Ökuj─Ö bardzo wszystkim, kt├│rzy pomogli mi w wyborze.
przemek

Do│▒czy│: 24 Lis 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Pon Mar 31, 2008 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam nowych na forum!
sprzedam : Kerry Low D V3, u┼╝ywany przez 20 minut
Kerry Low D plastic mouth ( czyli z plastikowym ustnikiem) -u┼╝ywany,b.dobry dla startuj─ůcych w tej bran┼╝y
instrumenty do obejrzenia i posłuchania na stronie http://www.kerrywhistles.com/store.php
ceny do uzgodnienia
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
Yasha

Do│▒czy│: 05 Wrz 2009

PostWys│any: Sob Wrz 05, 2009 14:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry - jako że nowa jestem Smile

do nauki proponuję plastikowy low d amerykańskiej firmy Brady z drewnianym ustnikiem
http://www.brady-instruments.com/whistles.html

brzmi troch─Ö drewniano... lirycznie raczej. Jest tani - nie wytrze si─Ö i nie zardzewieje Very Happy

Mnie gra si─Ö ┼éatwo w zasadzie na wszystkim co mi wpadnie w r─Öce, wi─Öc nie jestem najlepszym recenzentem dla totalnych amator├│w, do tego mam z natury mocne (tr─ůbkowe) zad─Öcie, a uczy┼éam si─Ö od dziecka gra─ç profesjonalnie na pancernych, niemieckich traversach.
Je┼Ťli chodzi o wydobycie high B - to reguluj─Ö zad─Öciem, ale mo┼╝na sobie u┼éatwia─ç kryj─ůc tak: XOO OOX zw┼éaszcza je┼Ťli instrument s┼éabo stroi. Generalnie intonacj─Ö te┼╝ "za┼éatwiam" zad─Öciem, ewentualnie jakie┼Ť chwyty wide┼ékowe stosuj─Ö. UWAGA - przy przed─Öciach nie ┼Ťciska─ç gard┼éa - robi si─Ö to przepon─ů, nie mi─Ö┼Ťniami twarzy czy prze┼éyku. Wa┼╝ne!

Odno┼Ťnie techniki gry - ka┼╝dy gra jak mu wygodnie, ale ucz─ůc si─Ö samodzielnie, najcz─Ö┼Ťciej pocz─ůtkowa wygoda nie przek┼éada si─Ö na technik─Ö. Odradzam gr─Ö samymi opuszkami (ko┼äc├│wkami palc├│w), gdy┼╝ mo┼╝e to usztywnia─ç r─Ök─Ö, nie┼Ťwiadomemu tego procesu grajkowi. Np. gdy si─Ö uczy kogo┼Ť na barokowym prostym flecie - nale┼╝y chwyci─ç soprano tak, jak ma┼épka czepia si─Ö ga┼é─Özi = czyli rozlu┼║ni─ç r─Öce, wyobrazi─ç sobie, ┼╝e wisimy na gal─Özi i zawin─ů─ç palce lu┼║no wok├│┼é rurki. Potem ustawi─ç rurk─Ö na wysoko┼Ťci klatki piersiowej, sko┼Ťnie w d├│┼é, a r─Öce pod k─ůtem 45% = sprowadza si─Ö to do gry bli┼╝ej pierwszego stawu, a opuszek jest lu┼║ny i rozp┼éaszczony, a na du┼╝ych instrumentach r─Öce naturalnie uk┼éadaj─ů si─Ö w chwyt "piper's grip" - jest to metoda sprawdzona i zalecana (w przypadku prostego fletu barokowego dochodzi jeszcze operowanie kciukiem, typu p├│┼édziurki, itd = masakra, co ludzie potrafi─ů wyczynia─ç). Szczeg├│ln─ů uwag─Ö nale┼╝y zwr├│ci─ç na palce podpieraj─ůce - kciuki. Mo┼╝na sobie u┼éatwi─ç trzymanie instrumentu ma┼éymi palcami, kt├│re nie bior─ů udzia┼éu w grze - dla stabilizacji, je┼Ťli komu┼Ť tak wygodnie, byle z korzy┼Ťci─ů dla komfortu reszty. Je┼Ťli nauczymy si─Ö co┼Ť kombinowa─ç, usztywnia─ç, wygina─ç czy ko┼Ťlawi─ç paluchy to koniec z technika - nie do oduczenia i zablokuje bieg┼éo┼Ť─ç na amen. U profesjonalnych, klasycznych flecist├│w b┼é─Ödy w trzymaniu instrumentu powoduj─ů z latami usztywnienia i parali┼╝e poszczeg├│lnych palc├│w - jak w przypadku jednego mojego kolegi, kt├│ry ma problem z dwoma palcami prawej r─Öki, bo nauczy┼é si─Ö gra─ç zbytnio odginaj─ůc przegub. Og├│lnie rzecz bior─ůc - wszystko, co odczuwamy jako usztywnienie jest z┼éym kierunkiem i nie b─Ödzie pracowa─ç, nawet je┼Ťli b─Ödziemy ─çwiczy─ç godzinami i latami.

Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach