Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
poznanskapyrka

Do│▒czy│: 12 Wrz 2007
Sk▒d: w drodze...

PostWys│any: Pon Sty 28, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisa│:
Cytat:
airy s─ů fajne ale dobre zagranie air'a jest du┼╝o trudniejsze ni┼╝ zagranie technicznie trudnego jiga.

┼ŤWI─ÖTE S┼éOWA!!!

pewnego dnia cz┼éowiek si─Ö budzi i dochodzi do wniosku, i┼╝ zbyt mocno skupia┼é si─Ö przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyk├│w. wy─çwiczy┼é sztuczki i my┼Ťla┼é, ┼╝e potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na pocz─ůtku, ┼╝e wydaje si─Ö, ┼╝e super szybko i super trudno technicznie to jest w┼éa┼Ťnie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany d┼║wi─Ök mo┼╝e by─ç ca┼é─ů esencj─ů.
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Barfly

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Wto Sty 29, 2008 10:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisa│:
pewnego dnia cz┼éowiek si─Ö budzi i dochodzi do wniosku, i┼╝ zbyt mocno skupia┼é si─Ö przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyk├│w. wy─çwiczy┼é sztuczki i my┼Ťla┼é, ┼╝e potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na pocz─ůtku, ┼╝e wydaje si─Ö, ┼╝e super szybko i super trudno technicznie to jest w┼éa┼Ťnie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany d┼║wi─Ök mo┼╝e by─ç ca┼é─ů esencj─ů.

Kolejne ┬Žwi─Öte S┼éowa!
Aaa-Meent! Very Happy
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Pi▒ Lut 01, 2008 11:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wygl─ůga sprawa z zakrywaniem otwor├│w na low whistle, bo w por├│wnaniu z tin otwory s─ů znacznie oddalone
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
poznanskapyrka

Do│▒czy│: 12 Wrz 2007
Sk▒d: w drodze...

PostWys│any: Pi▒ Lut 01, 2008 16:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisa│:
a jak wygl─ůga sprawa z zakrywaniem otwor├│w na low whistle, bo w por├│wnaniu z tin otwory s─ů znacznie oddalone

kwestia przyzywczajenia. niekt├│rzy graj─ů na low tzw.technik─ů dudziarsk─ů, zakrywaj─ůc dziurki nie opuszkami a dalsz─ů cz─Ö┼Ťci─ů palca (tj.drugim paliczkiem....nie wiem jak to inaczej napisa─ç. ...Smile wtedy jest ┼éatwiej zakry─ç, zw┼éaszcza je┼Ťli si─Ö ma stosunkowo kr├│tkie place. ja jednak polecam zakrywanie otwor├│w opuszkami, bo opuszki s─ů bardziej czu┼ée i dzi─Öki temu ┼éatwiej nimi robi─ç glissanda i inne bajery.poza tym jak si─Ö nauczysz gra─ç opuszkami to nie b─Ödziesz mia┼é potem problemu przy przej┼Ťciu na ┼╝aden oklapowany instrument.
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Pi▒ Lut 01, 2008 19:46     Temat postu: Conanowe ┼éapska... Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co bym zrobi┼é, gdyby nie piper's grip. Smile Mi osobi┼Ťcie korzystanie z opuszk├│w w przypadku low whistle wydaje si─Ö bardzo niewygodne. O ile mi wiadomo, niekt├│rzy korzystaj─ů z ┼éama┼äc├│w, jedn─ů r─Ök─ů tak, drug─ů siak. Np. w prawej r─Öce wykorzystuj─ů ma┼éy paluszek do ostatniej dziurki. Szcz─Ö┼Ťliwie si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e mam ┼éapy "jak bochenki chleba" (jak to swego czasu im─ç Howard opisa┼é swego ulubionego bohatera - Conana ca┼ékiem barbarzy┼äskiego. Smile ). No, mo┼╝e nie bochenki, ale z pewno┼Ťci─ů spore bu┼éeczki. Wink

Aha! Przydatny link dla tych, kt├│rzy ucz─ů si─Ö swojego dudziarskiego chwytu:
"http://www.thewhistleshop.com/beginners/lowd/lowd.htm"
Powrˇt do gˇry
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Sob Lut 02, 2008 15:56     Temat postu: Re: Conanowe ┼éapska... Odpowiedz z cytatem

Ja stosuj─Ö wspomniany spos├│b kombinowany. W lewa r─Öka zaprywa otwory opiszkami, a prawa takim piper grip Smile. Dla mnie taki uk┼éad jest najbardziej wygodny i mog─Ö go bezpo┼Ťrednio przenie┼Ť─ç na flet, gdzie pasuje znakomicie. Pr├│bowa┼éem gra─ç samymi opuszkami, ale taki spos├│b gry wymaga┼é szerokiego roz┼éo┼╝enia ramion, co by┼é nie wygodne, a poza tym kciuk w prawej r─Öce nie si─Öga┼é wygodnie rurki. My┼Ťl─Ö, ┼╝e na wyb├│r rodzaju trzymania ma nie tylko wielko┼Ť─ç r─Öki, ale i d┼éugo┼Ť─ç i grubo┼Ť─ç poszczeg├│lnych palc├│w.
Chcia┼ébym mie─ç ┼Ťrodkowy palec prawej r─Öki nieco grubszy Wink.
Czy współczesna medycyna przeprowadza operacje pogrubienia palca?
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Adidadi

Do│▒czy│: 29 Sie 2007
Sk▒d: Szczytno/Olsztyn

PostWys│any: Wto Lut 05, 2008 11:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Gdzie można kupić tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej się to opłaca niż Kerry Chieftain mezzo D ?
Powrˇt do gˇry
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Wto Lut 05, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisa│:
Mam pytanko. Gdzie można kupić tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej się to opłaca niż Kerry Chieftain mezzo D ?

Sprz─Öt Buke'a mo┼╝na kupi─ç na stronie jego sklepu: http://www.burkewhistles.com
Ja tak zrobi┼éem i oby┼éo si─Ö bez problem├│w. Instrumenty s─ů wysy┼éana praktycznie od r─Öki i raczej udaje si─Ö omin─ů─ç c┼éo, gdy┼╝ pan Burke zani┼╝a warto┼Ť─ç przesy┼éki poni┼╝ej progu c┼éa. Niestety p┼éatno┼Ť─ç musi odby─ç si─Ö przy u┼╝yciu karty kredytowej. Tu przyszed┼é z pomoc─ů mi kolega, kt├│ry ma karte "kredytow─ů - prepaidow─ů" - niedroga i bezpieczna rzecz, gdy┼╝ nie mo┼╝na wyda─ç wi─Öcej ni┼╝ si─Ö wp┼éaci┼éo na konto karty.
Na DBSBT gra si─Ö ┼Ťwietnie, whistle gra bardzo dok┼éadnie i czysto. Reaguje na najdrobniejsze zmiany ci┼Ťnienia powietrza, nie skrzypi i po prostu gra tak jak chcemy. Potrzebuje niewiele powietrza, o wiele mniej ni┼╝ Kerry Songbird Hi D, ale sprawia wra┼╝enie cichszego, d┼║wi─Ök DBSBT sprawia wra┼╝enie pozbawionego wielu sk┼éadowych, kt├│re posiadaj─ů instrumenty Phila Hardyego, jest bardziej skupiony, wydaje si─Ö cichy ale przebija si─Ö przez t┼éo muzyczne. Nie por├│wnywa┼éem go do Chieftaina, gdy┼╝ go nie posiadam, ale jako takie odniesienie mo┼╝e przedstawi─ç Przemek, gdy┼╝ posiada i Kerry Songbirda i Chieftaina Hi D. Z tego co Przemek opowiada┼é, to Chieftain Hi D gra g┼éo┼Ťniej od Songbirda Hi D i wymaga pot─Ö┼╝niejszego oddechu.

Por├│wna┼éem ceny Burka(170$) i Chieftaina Mezzo(80┬ú) i przy obecnym kursie dolara i funta ceny s─ů podobne na korzy┼Ť─ç Chieftaina, przy czym DBSBT mo┼╝na stroi─ç, a ta┼äszej wersji Chieftaina z kt├│r─ů por├│wnuj─Ö cen─Ö nie mo┼╝na stroi─ç.
Powrˇt do gˇry
Adidadi

PostWys│any: Pi▒ Lut 08, 2008 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest znacz─ůca r├│┼╝nica w brzmieniu mi─Ödzy brass i aluminium?
Powrˇt do gˇry
michal18c

PostWys│any: Pi▒ Lut 08, 2008 21:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jaka┼Ť nieznaczna jest. Wszystko zale┼╝y od tworzywa z jakiego instrument jest wykonany, ale bardziej rozbudowan─ů odpowied┼║ udziel─ů Ci whistletowi┼Ťci ze sta┼╝em, kt├│rzy maj─ů do┼Ťwiadczenie i zapewne na niejednym whistlu ju┼╝ grali.
Powrˇt do gˇry
Adidadi

PostWys│any: Sob Lut 09, 2008 11:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ┼╝e r├│┼╝nica jest to wiem. Tylko czy du┼╝a. Zastanawia mnie to, bo aluminium jest ┼éatwiejsze w utrzymaniu i nie wiem czy dla wygody nie lepiej kupi─ç w┼éa┼Ťnie aluminiowego. Kto┼Ť mi pomo┼╝e?
Powrˇt do gˇry
Barfly

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Sob Lut 09, 2008 23:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeżeli jest jakas różnica, to ciężko obiektywnie stwierdzić czy na plus, czy na minus któregokolwiek materiału. Ciężko też powiedzieć czy duża, czy mała. To kwestia zbyt indywidualna.

Ale... zak┼éadaj─ůc nawet, ┼╝e jaka┼Ť r├│┼╝nica jest, to my┼Ťl─Ö, ┼╝e tak naprawd─Ö du┼╝o wi─Öksze r├│┼╝nice wynikaj─ů z samej konstrukcji ustnika i ze sposobu grania poszczeg├│lnych os├│b. Bo r├│┼╝nice s┼éyszy si─Ö te┼╝ pomi─Ödzy muzykami, cho─çby i grali na tym samym instrumencie. Na whistlu te┼╝ mo┼╝na brzmie─ç ro┼╝nie w zale┼╝no┼Ťci od w┼éasnych upodoba┼ä, technik, sztuczek, przyzwyczaje┼ä - inaczej graj─ůc "przez z─Öby", inaczej graj─ůc bardziej bezpo┼Ťrednio itp itd.

Innymi s┼éowy, chcia┼éem powiedzie─ç, ┼╝e, moim skromnym zdaniem, nie warto si─Ö nad tym zbyt d┼éugo zastanawia─ç, tylko bra─ç co wygodniejsze i skupi─ç si─Ö na samym graniu. Je┼╝eli instrument jest z wysokiej p├│┼éki, to bardzo ma┼éo prawdopodobne, ┼╝e b─Ödzie mia┼é jakie┼Ť znaczne wady konstrukcyjne, kt├│re uniemo┼╝liwi─ů nam dobre granie. Z dobrym narz─Ödziem b─Ödziemy mogli si─Ö skupi─ç tylko na graniu, bez zb─Ödnego zastanawiania si─Ö jak brzmimy, bo b─Ödziemy brzmie─ç po prostu jak my Czyli dobrze Smile
michal18c

PostWys│any: Nie Lut 10, 2008 12:10     Temat postu: M├│j low whistle Odpowiedz z cytatem

O to m├│j low whistle d tunable
http://www.wrzuta.pl/audio/v7aqifqK5C/
http://www.wrzuta.pl/audio/naopiTEO2d/
http://www.wrzuta.pl/obraz/aF7NezjSPR/
Powrˇt do gˇry
Marek

Do│▒czy│: 22 Sty 2008
Sk▒d: Kniazie / Lublin

PostWys│any: Nie Lut 10, 2008 16:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze┼Ť─ç
Chciałem dodać, że te nagrania zrobiłem na uszkodzonym przedwzmacniaczu mikrofonowym i bez większych starań.
Micha┼é Smile gdybym wiedzia┼é, ┼╝e tutaj umie┼Ťcisz te nagrania to bym si─Ö bardziej postara┼é Embarassed
Low D by┼é robiony tak, aby gra┼éo si─Ö ┼éatwo 2 oktawy, d┼║wi─Ök C w pierwszej oktawie to oxx ooo w drugiej oktawie oxx xxo. Odleg┼éo┼Ť─ç mi─Ödzy 1 a 3 otworem od do┼éu to 7,6cm. ┬Žrednica wewn─Ötrzna 22mm. Mog┼éem zrobi─ç oczywi┼Ťcie odleg┼éo┼Ť─ç mniejsz─ů od 7,6cm zmniejszaj─ůc ┼Ťrednic─Ö otworu pierwszego z tym ┼╝e instrument by┼éby cichszy i aby d┼║wi─Ök E w drugiej oktawie gra┼é czy┼Ťciej trzeba by by┼éo mocniej dmuchn─ů─ç.
Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
michal18c

PostWys│any: Nie Lut 10, 2008 17:06     Temat postu: nagranie Odpowiedz z cytatem

Marek napisa│:

Micha┼é Smile gdybym wiedzia┼é, ┼╝e tutaj umie┼Ťcisz te nagrania to bym si─Ö bardziej postara┼é

Nagranie nie jest wcale takie z┼ée. Ja tu gdzie┼Ť na forum umie┼Ťci┼éem swoje nagranie "The Inner Light" zrobione player'em mp3. Jak na domowe warunki my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie jest ┼║le Smile

A tu opinia o whistlach Marka od Tony'ego Hinnigan'a:

Tak wi─Ö my┼Ťl─Ö, ┼╝e instrument jest jak najbardziej ok. i kto wie mo┼╝e Tony zabierze ze sob─ů jaki┼Ť z Polski. Napisa┼éem by skontaktowa┼é si─Ö z Markiem osobi┼Ťcie je┼╝eli b─Ödzie chcia┼é.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastŕpny
Strona 3 z 4

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach