Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id╝ do strony 1, 2, 3, 4  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Adidadi

Do│▒czy│: 29 Sie 2007
Sk▒d: Szczytno/Olsztyn

PostWys│any: Czw Gru 06, 2007 18:58     Temat postu: Jakie low D polecacie??? Odpowiedz z cytatem

Dotychczas gralem na tin whistle i mam zamiar kupi─ç sobie low. Nie wiem tylko czy od razu kupowa─ç sobie co┼Ť porz─ůdnego (np. Kerry Chieftain Tenor Low D). Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e gra si─Ö trudniej ni┼╝ na tin whistle i chce si─Ö wlasnie dowiedziec czy s─ů whistle ┼éatwiejsze i trudniejsze w obyciu i co si─Ö nabardziej oplaca kupic w moim przypadku.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Barfly

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Pi▒ Gru 07, 2007 14:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam z low whistlami wielkiego do┼Ťwiadczenia. Mam tylko Howarda Low D, na kt├│rym prawie nie gram. Lubi─Ö jego barw─Ö - pe┼én─ů i ciep┼é─ů, mnie osobi┼Ťcie bardziej "podchodz─ůc─ů" ni┼╝ Kerry czy Kerry Pro, aczkolwiek konieczno┼Ť─ç stosowania Piper's gripa (w moim przypadku) skutecznie zniech─Öca mnie do ka┼╝dego Low whistla. Najprawdopodobniej go sprzedam, bo po co ma si─Ö dobry instrument marnowa─ç.
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Adidadi

PostWys│any: Pi▒ Gru 07, 2007 17:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W┼éa┼Ťnie Piper's Grip mnie martwi, ale chyba warto sobie kupi─ç dla takiego brzmienia. Ja niestety nie mam jak por├│wna─ç brzmie┼ä poszczeg├│lnych producent├│w wi─Öc musz─Ö zda─ç si─Ö na opisy innych. A tego Howarda za ile by┼Ť sprzeda┼é tak orientacyjnie?
Powrˇt do gˇry
przemek

Do│▒czy│: 24 Lis 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Sob Gru 08, 2007 10:08     Temat postu: low D Odpowiedz z cytatem

witam!
szkoda ,┼╝e tak ma┼ée zainteresowanie lowami (high d ma 20x wi─Öcej wy┼Ťwietle┼ä)
ch─Ötnie s┼éu┼╝─Ö rad─ů! Moje low D :
1. Overtone - wykonany przez Bernarda Overtona - zdecydowanie polecam!
2. Overtone - wykonany przez Colina Goldiego
3. Kerry Low D V 3 - wykonany przez Phila ( odszczepieńca od tej dwójki)
4. Kerry Low D plastic mouth
5. Sweetheart Low D ( USA )
Bardzo du┼╝o by pisa─ç, zdecydowanie najbardziej mi odpowiada nr.1, ale z Overtonami jest tak, ┼╝e ka┼╝dy jest inny i najlepiej , maj─ůc ju┼╝ pewne do┼Ťwiadczenie, kupi─ç go osobi┼Ťcie) jak ju┼╝ si─Ö wie czego si─Ö chce.
Jak kupowałem Overtona nr.2, to Colin zadzwonił do mnie i grał mi po kolei na pięciu różnych, przez telefon trochę trudno, tym bardziej, że samemu nie można spróbować, ale po rozmowie dostałem to co chciałem.
Z ka┼╝dym z tych w/w jest tak ,┼╝e maj─ů swoje plusy i minusy ( jeszcze do tego, cz┼éowiek ma swoje indywidualne upodobania)
Mog─Ö zdecydowanie poleci─ç Overtona, ale pami─Öta─ç nale┼╝y, ┼╝e ka┼╝dy jest inny ( mia┼éem okazj─Ö gra─ç jeszcze na innym Overtonie Bernarda ), Overtony na kt├│rych gra┼éem maj─ů czyst─ů, pe┼én─ů barw─Ö i ma┼éo szum├│w.
Co wa┼╝ne, s─ů r├│┼╝nice w uk┼éadzie otwor├│w dla prawej szczeg├│lnie r─Öki, zw┼éaszcza je┼Ťli chodzi o otw├│r E i Fis. Tu w┼éa┼Ťnie pojawi─ç si─Ö mo┼╝e problem z piper's grip. Bardziej wyr├│wnany i mo┼╝e bardziej naturalny dla d┼éoni uk┼éad stosuje Phil w Kerry ( ale on je chyba robi maszynowo ) D E Fis s─ů rozmieszczone r├│wnomiernie , ale dzieje si─Ö to kosztem wielko┼Ťci otworu E, ┼╝eby go przesun─ů─ç w d├│┼é, to musi on by─ç du┼╝o wi─Ökszy przez to trudniejszy do zakrycia przez palec. Z kolei mniejszy otw├│r musi by─ç przesuni─Öty do g├│ry a to wymaga przesuni─Öcia palca ┼Ťrodkowego nieco wy┼╝ej i te┼╝ pojawia si─Ö problem, bo to troch─Ö na pocz─ůtku trudne. Im mniejsze otwory tym ┼éatwiejsze zad─Öcie, ale i si┼éa d┼║wieku mniejsza.
zdaje się, że z tego zrobił się już wykład, sorry. Jest jeszcze sprawa ustnika, ale to kolejny wykład.
Sweetheart low D prawie rozwi─ůza┼é te problemy, pi─Ökny instrument mo┼╝na nawet gra─ç nie u┼╝ywaj─ůc piper's grip, otwory s─ů ma┼ée.

Co do piper's grip kr├│tka rada:
Najpierw spr├│bujcie zakry─ç palcami serdecznymi prawej i lewej d┼éoni w "normalny" spos├│b tzn. opuszkami otw├│r D i G ( pierwszy i czwarty otw├│r od do┼éu) a potem rozlu┼║niaj─ůc si─Ö maksymalnie starajcie si─Ö pokry─ç pozosta┼ée otwory - w internecie jest mn├│stwo zdj─Ö─ç -
I , jak ju┼╝ chcecie ─çwiczy─ç, to nie zaczynajcie od d┼║wi─Öku D, tylko od Cis, i starajcie si─Ö po kolei zakrywa─ç poszczeg├│lne otwory z g├│ry na d├│┼é , pami─Ötaj─ůc, ┼╝e G i D zakrywamy normalnie.

To tyle, jak kto┼Ť si─Ö ze mn─ů nie zgadza, to bardzo dobrze, b─Ödzie ciekawa dyskusja!
Chętnie odpowiem na bardziej szczegółowe pytania (jak będę potrafił)
przemek[/i]
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
Barfly

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Sob Gru 08, 2007 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisa│:
A tego Howarda za ile by┼Ť sprzeda┼é tak orientacyjnie?
Wys┼éa┼éem Ci PM, coby nie miesza─ç w tym w─ůtku.
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Sob Gru 08, 2007 17:28     Temat postu: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Jak niedo┼Ťwiadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Mo┼╝e nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale mo┼╝e kto┼Ť ma jak─ů┼Ť kr├│tk─ů wskaz├│wk─Ö? Podejrzewam, ┼╝e musz─Ö popracowa─ç nad zad─Öciem. S┼éysza┼éem, ┼╝e Howardy to do┼Ť─ç wymagaj─ůce whistle je┼Ťli chodzi o kontrol─Ö dmuchania/zad─Öcia. Rad bym by┼é us┼éysze─ç opini─Ö speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z ku┼║ni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Adidadi

PostWys│any: Sro Gru 12, 2007 20:18     Temat postu: Re: low D Odpowiedz z cytatem

przemek napisa│:

Co wa┼╝ne, s─ů r├│┼╝nice w uk┼éadzie otwor├│w dla prawej szczeg├│lnie r─Öki, zw┼éaszcza je┼Ťli chodzi o otw├│r E i Fis.
[/i]

Te┼╝ zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e jest taka r├│┼╝nica mi─Ödzy poszczeg├│lnymi producentami i dlatego nosi┼éem si─Ö z zamiarem kupna Kerry'ego, bo my┼Ťla┼éem, ┼╝e b─Ödzie ┼éatwiej ale po twoim "wyk┼éadzie" ju┼╝ sam nie wiem.
M├│g┼éby┼Ť mi jeszcze napisa─ç o tych ustnikach?
I jeszcze chciałbym wiedzieć czy ten Kerry Low D plastic mouth ładnie gra?
Powrˇt do gˇry
przemek

PostWys│any: Pi▒ Gru 14, 2007 10:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my┼Ťl─Ö, ze w twoim przypadku s─ů dwie mo┼╝liwo┼Ťci, jak mo┼╝esz sobie pozwoli─ç to kup Kerry V3 kosztuje teraz oko┼éo 90 funt├│w ( jest polski dystrybutor i chyba ju┼╝ mo┼╝na u niego sobie przetestowa─ç) a od nowego roku b─Ödzie podwy┼╝ka - Phil w┼éa┼Ťnie wczoraj j─ů zapowiedzia┼é -http://www.kerrywhistles.com/news.php tam te┼╝ http://www.kerrywhistles.com/store.php mo┼╝esz pos┼éucha─ç instrument├│w.
Dobrym rozwi─ůzaniem jest te┼╝ Kerry plastic : cena 40 funt├│w ┼éatwe zad─Öcie, no i Kerry dobrze stroi! Barwa niez┼éa, ale oczywi┼Ťcie w Kerry V3 lepsza.

Overtony ┼╝yj─ů troch─Ö w┼éasnym ┼╝yciem, ka┼╝dy jest inny i trzeba je troch─Ö oswoi─ç i to nawet ka┼╝dego dnia od nowa. Moje Overtony i te kt├│re mia┼éem okazj─Ö s┼éysze─ç maj─ů czyst─ů, pe┼én─ů, barw─Ö. Kerry ma taki lekki posmak ale bardzo w typie whistle. Na Kerry nie ma problemu z high b. Na niekt├│rych overtonach trudniej jest uzyska─ç stabilne high b - potrzeba silnego zad─Öcia.
Przt testowaniu instrumentu - jak jest taka mo┼╝liwo┼Ť─ç - warto zwr├│ci─ç uwag─Ö w┼é┼Ťnie na high b i zawsze na to, jak whistle stroi w oktawach.
Kerry ma te┼╝ ten plus w stosunku do Overtona, ┼╝e nie zapycha si─Ö tak szybko, wynika to z innej budowy ustnika: Overtony maj─ů p┼éaski otw├│r i do┼Ť─ç w─ůski, Kerry V3 ma w ustniku otw├│r nieco szerszy i kszta┼écie ┼éuku.
Powrˇt do gˇry
przemek

PostWys│any: Pi▒ Gru 14, 2007 10:45     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisa│:
Jak niedo┼Ťwiadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Mo┼╝e nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale mo┼╝e kto┼Ť ma jak─ů┼Ť kr├│tk─ů wskaz├│wk─Ö? Podejrzewam, ┼╝e musz─Ö popracowa─ç nad zad─Öciem. S┼éysza┼éem, ┼╝e Howardy to do┼Ť─ç wymagaj─ůce whistle je┼Ťli chodzi o kontrol─Ö dmuchania/zad─Öcia. Rad bym by┼é us┼éysze─ç opini─Ö speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z ku┼║ni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.

spr├│buj ─çwiczenie w oktawach :
D - high d ( czyli D i d oktaw─Ö wy┼╝ej )
E - high e
Fis -high fis itd. a┼╝ do
B - high B ( czy te┼╝ po Polsku H i h oktaw─Ö wy┼╝ej)
warto przy tej okazji skorzysta─ç z tunera ┼╝eby sprawdzi─ç i kontrolowa─ç strojenie zad─Öciem.
Jak ci si─Ö nie uda to znaczy, ┼╝e tw├│j instrument ma tak─ů urod─Ö Sad
Kerry Low D raczej dobrze graj─ů wysokie b (h), ale mam te┼╝ Chieftaina hihg d , no i high b jest do┼Ť─ç trudno zagra─ç, songbird od Kerrego jest znacznie ┼éatwiejszy pod tym wzgl─Ödem.
Zauwa┼╝y┼éem tak─ů prawid┼éowo┼Ť─ç:
-je┼Ťli whistle jest sam w sobie g┼éo┼Ťny, to trudniej gra si─Ö w drugiej oktawie
-cichsze nie sprawiaj─ů w drugiej oktawie problemu
Powrˇt do gˇry
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Pi▒ Gru 14, 2007 18:35     Temat postu: "H" jak Howard Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzi─Öki za odpowied┼║! Wygl─ůda na to, ┼╝e b─Öd─Ö musia┼é jeszcze przez jaki┼Ť czas poskramia─ç Howarda Low D, by zdoby─ç nad nim lepsz─ů kontrol─Ö.

Mam nadzieję, że to zapytanie przysłużyło się i innym whistlownikom. Wink
Powrˇt do gˇry
Adidadi

PostWys│any: Sob Gru 15, 2007 11:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba si─Ö zdecyduj─Ö na V3 Phila ale nie wiem czy zd─ů┼╝─Ö zdoby─ç fundusz, ┼╝eby kupi─ç w starej cenie. A jeszcze jedno mam zapytanie. Czy lepiej kupi─ç tunable czy non - tunable bo w sumie na moich dotychczasowych whistlach nie wykorzystywa┼éem tej mo┼╝liwo┼Ťci. Nie wiem czy w przypadku low jest to znacz─ůce. Kto┼Ť mi to mo┼╝e wyt┼éumaczy─ç?
Powrˇt do gˇry
Yoshi
Site Admin

Do│▒czy│: 22 Sie 2007

PostWys│any: Sob Gru 15, 2007 15:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to cholernie istotne jezeli zamierzasz grac z kims kto nie moze dostroic instrumentu. Mozesz miec problem jezeli bedziesz mial zagrac z kims grajacym na akordeonie. Moga byc delikatne roznice w stroju i juz powstaje problem. Generalnie duuuza zaleta instrumentu jest mozliwosc jego dostrojenia, wiec jesli masz kase to kup sobie tunable.
Powrˇt do gˇry
Adidadi

PostWys│any: Sob Gru 15, 2007 18:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi─Öki za informacj─Ö. Wezm─Ö to pod uwag─Ö.
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Wto Sty 15, 2008 15:48     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Moja opinia na temat Kerry Pro jest taka. Sam posiadam cztery sztuki. D, F, G i C z dorobiona przeze mnie rur─ů z otworami bo takiej Phil nie robi. MIa┼éem jeszcze 2 inne KP low D ale posz┼éy w ┼Ťwiat. Og├│lnie z produktami Phila jest wed┼éug mie jeden problem. Nie s─ů idealnie takie same. Moim zdaniem ostrze na kt├│re pada powietrze powinno byc na srodku szczeliny wlotowej powietrza. Tak mam w dw├│ch whistlach. Low D i G i gra si─Ö na nich rewelacyjnie Dwa pozosta┼ée C i F maja ostrza w poziomie flippa. I tu jest ma┼éy problem z d┼║wi─Ökiem A w przypadku low C i C w przypadku low F w drugiej oktawie, ale do przeskoczenia- trzeba mocniej dmuchn─ů─ç. Wszystkie moje KP sa ze starej serii z przetoczeniem na tuningslidzie. Jeszcze by┼éy w ca┼éosci robione recznie i wg mnie sa lepsze od tych manufakturowych
Mam nadzieje że pomogłem
Powrˇt do gˇry
Adidadi

PostWys│any: Sro Sty 16, 2008 10:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je┼╝eli chodzi o mnie to chyba znowu jestem zmieszany. Nie b─Öd─Ö jednak chyba zmienia┼é zdania co do wyboru. Jeszcze nie zakupi┼éem instrumentu, ale zrobi─Ö to na dniach i mam nadziej─Ö, ┼╝e trafi─Ö na dobry egzemplarz. A jak nie V3 to jaki inny whistle by┼Ť poleca┼é, ┼╝eby by┼é porz─ůdnie wykonany, dobrze brzmia┼é i w miar─Ö ┼éatwo si─Ö na nim gra┼éo? [/quote]
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony 1, 2, 3, 4  Nastŕpny
Strona 1 z 4

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach