Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moj pierwszy raz (z tin whistle, oczywiscie)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stawisz79



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 10:43     Temat postu: Moj pierwszy raz (z tin whistle, oczywiscie) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Do uczestnictwa w tym forum i zalozenia tego watku zainspirowala mnie moja pierwsza przygoda z tin-whistle, ktora miala miejsce pod koniec maja br. w Krakowie podczas festiwalu muzyki filmowej.
Poniewaz zawodowo zajmuje sie gra na flecie poprzecznym, otrzymalem propozycje uczestnictwa w wykonaniu 3 czesci Wladcy Pierscieni jako muzyk Sinfonietty Cracovii. Okazalo sie ze w glosie fletu piccolo znajduje sie dosyc konkretna partia na tin-whistle i ktos musial to zagrac. Majac mikro doswiadczenie w grze na flecie prostym (glownie ze szkoly podstawowej) podjalem sie zadania. Pomogla w tym uprzejmosc dyrygenta Ludwika Wicki, ktory przywiozl swoje prywatne whistle - profesjonalne blackwood'owe modele (niestety nie wiem jakiej firmy). Mialem lacznie 2 dni na jako takie opanowanie gwizdka i zaprezentowania podczas koncertu.
Ponizej kilka najbardzie slyszalnych solowek:

http://www.youtube.com/watch?v=uDIRn14pOHA - od 1:35; od 7:54

http://www.youtube.com/watch?v=tAwPbnsLSwo&feature=related
od 1:22

http://www.youtube.com/watch?v=y0BPIivwacI&feature=related
od 2:59 i od 4:30

Powiem szczerze ze byl to dla mnie niezapomniany debiut, wielka frajda i spora satysfakcja, pomimo kilku slyszalnych niedociagniec.
Calkowicie zakochalem sie w tym instrumencie i przy najblizszej sposobnosci zamierzam nabyc sobie jakis przyzwoity egzemplarz i okielznac go calkowicie Smile
Pozdrawiam wszytkich whistlerow i zapraszam do opisywania swoich doswiadczen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 12:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem, że fajnie to wyszło. Moim zdaniem nie wyobrażam sobie innego instrumentu (jak whistle) do tematu muzycznego przewijającego się L"(£)"OTRze. Z całą odpowiedzialnością polecam Ci Goldfinch'a
http://www.goldfinch.eu

Skromnie dodam, że przygotowuję dwa nagrania z filmu "Władca Pierścieni":
- Concerning Hobbits,
- Into The West - z uzyciem Goldfinch'a w tle. Za jakis czas wrzucę do netu. Pozdrawiam[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 14:14     Temat postu: Gratulacje Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Michale! Smile

Naprawdę świetna sprawa z tym LOTRowym koncertem. Jako odwieczny fan tolkienowskich klimatów i cichy miłośnik przyśpiewek Toma Bombadila (jaka szkoda, że nie ma go w filmie!), gratuluję. Zagrało przednio!

Jako członek ekipy Goldfincha oczywiście zapraszam. Wink
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stawisz79



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 22:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za laskawe recenzje Smile
Co ciekawe ponoc na poprzednim koncercie flecistka grala wszytsko na piccolo (sic!) a pochodzila z Irlandii (SIC!!!).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stawisz79



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 6:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie mowa o koncercie zagranicznej orkiestry. Ciekawe, ze ludzie sie tak bronia, bo brzmienie tego instrumentu szczegolnie w takiej muzyce to zupelnie inna jakosc.
W ogole ten LOTR-owski projekt to bardzo ciekawa sprawa.
Sinfonietta grala wszystkie trzy czesci, jedna na pewno byla na Bloniach, ta rowniez miala byc, niestety ze wzgledu na pogode przeniesiono impreze do hali ocynkowni i wydaje mi sie ze byl to bardzo trafiony pomysl. "dwie wieze" na pewno byly grane przez SC za granica (Monaco?), czy lecialy w Polsce - nie wiem. Niestety dane mi bylo uczestniczyc tylko w ostatnim wykonie, szkoda, bo w poprzednich czesciach rowniez nie znalazl sie odwazny do zagrania na whistle-u Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 16:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki niby to niepozorny flecik, a taką grozę wzbudza... Wink

To może mieć związek z odwiecznym zmaganiem się klasycznych i nie-klasycznych sił, podejść i preferencji.
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 16:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastępowanie whistle'a fletem to rzeczywiście nie najlepszy pomysł. Co do filmu to zabrakło mi właśnie sceny gdzie hobbit wygrywa temat wprost ze Shire'u, siedząc gdzieś pod drzewem. Dodam, jeszcze że w mrocznym soundtrack'u filmu LOTR whistle to "światełko" w tunelu. Kawałek "The Breaking Of The Fellowship" jest jednym z moich ulubionych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 18:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coz Alan fajnie gra
nie bardzo jednak rozumiem fascynacje muzyka z LOTRa
jest duzo ciekawszych nagran
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 8:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówcę. Muzyka nawet fajna, ale moim zdaniem nie ma się co egzaltować. W sumie są gusta, i są gusta. Z muzyki filmowej dużo bardziej mi się podobają kompozycje Jeffa i Michaela Danna
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tweety



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: z Krakowa, ale wiecznie w drodze:)

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 16:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skromnie dodam, że przygotowuję dwa nagrania z filmu "Władca Pierścieni":
- Concerning Hobbits,
- Into The West - z uzyciem Goldfinch'a w tle. Za jakis czas wrzucę do netu. Pozdrawiam[/url][/quote]


Jak idą przygotowania? Daj znać jak już będzie można usłyszeć twoją wersję. Chętnie posłucham.
Powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 21:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do 'Concerning Hobbits' to podkład pod whistle'a już mam pozostaje kwestia nagrania partii z tin whistle i montaż. Natomiast z 'Into The West' zrezygnuję (jest to partytura na smyczki, 'frencz hornsy' itd.) chociaż transkrypcja nut na whistle jest możliwa myślę o innym utworze, który w filmie też był opatrzony whistlem to 'Grey Havens'. Muszę popracować nad instrumentacją i wyrenderować to do pliku mp3. Pamiętam o umieszczeniu tutaj linków Wink

Jeśli ktoś jest zainteresowany i chciałby spróbować zagrać na whistle 'Into The West' to mogę przygotować odpowiedni podkład i nuty (proszę pisać na pw - o mp3 i nuty).


Ostatnio zmieniony przez michal18c dnia Sob Lis 13, 2010 21:51 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group