Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Armenian Duduk
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 15:30     Temat postu: Armenian Duduk Odpowiedz z cytatem

Uda?o mi si? zdoby? ten instrument na ebay'u za rozs?dn? cen?. Próbuj? gra?, ?wicz?. Pod tym linkiem mo?na us?ysze? jak gram
Do szopy, hej pasterze
Wiem, ?e odbiega to od ró?nych nagra? p?ytowych ale my?l?, ?e duduk nie jest a? tak straszny. Czekam na jakie? opinie i porady - duduk jest instrumentem podwójno stroikowym.

Kolejne moje nagranie na duduku ze s?uchu w tle utworu "Inama Nushif"
Inama Nushif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
akukuq

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 17:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, to rzeczywi?cie jest Twoja wersja kol?dy Smile

Nie wiem ile ludzi gra w Polsce na duduku, ale na pewno gra na nim Micha? ?ak. By? w Armenii razem ze wspó?cz?onkami zespo?u Lautari. Efektem tej podró?y by? album Azaran.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 21:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to moja wersja. Na YouTube nagra?em jeszcze
Narnian Lullaby mam nagrane jeszcze "Lulaj?e Jezuniu" i "W?ród nocnej ciszy" na dniach dodam na YT. Mam dwa stroiki na jednym gra si? trudno du?o trzeba powietrza, na drugim l?ej. Jeszcze szukam rozwi?zania na efekt echa do duduka - ?eby d?wi?k rozchodzi? si? ale nie odbija?. Wiem, ?e na ró?nych fletach gra Mariusz Kowalski, równie? na duduku. Na tym instrumencie rzeczywi?cie mo?na gra? ledwie s?yszalnie ale tak?e g?o?no i donio?le.
Powrót do góry
Duana

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 22:26     Temat postu: Armenian duduk Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczk? duduka od dwóch tygodni. Jestem na etapie rozgrywania stroika. Mam pytanie: Jak d?ugo zajmuje opanowanie zad?cia? Mój instrument po 15 minutach grania robi fochy.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 0:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opanowanie zad?cia to sprawa indywidualna, ale nie powinno zajmowa? to du?o czasu. Na pocz?tku trzeba ?wiczy? codziennie po 15-30 minut.
Gdy stroik si? otworzy, nale?y nabra? du?o powietrza i dmucha?. Barw? d?wi?ku reguluje si? poprzez nacist ustami na stroik oraz przesuwaniem regulatora (który jest na stroiku) w gór? lub w dó?. Je?eli przesuniemy regulator lekko ku przebierce d?wi?k duduka b?dzie jakby g?o?niejszy, za? przesuwaj?c w gór? - d?wi?k mo?e by? sycz?cy, g??boki i ni?szy. Dzieje si? tak gdy? otwór w stroiku rozchyla si? b?d? zw??a. Stroik bardziej rozychylony wymaga wi?cej zasobów powietrza.
Powrót do góry
Duana

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 20:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy stroik to by?a dla mnie masakra. Nie chcia? si? otwiera?, a jak ju? si? otwiera?, to za bardzo. Zmarnowa?am du?o czasu i si?. Drugi gra elegancko, ju? przy pierwszym u?yciu. Jest delikatniejszy i bardziej si? poddaje naciskowi warg. My?la?am, ?e nie dam rady. Zaczyna mi wraca? nadzieja...
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 0:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stroiki do duduka dziel? si? na:
Soft Reed - ?atwy w grze
Medium Reed - troch? trudniej si? gra
Hard Reed - najtrudniejszy
Jest jeszcze melody reed - co? pomi?dzy hard i medium. Ka?dy kolejny 'reed' (od soft do medium) wymaga wi?kszej ilo?ci powietrza i innego nacisku warg na stroik.
Duana mam pytanie: gdzie naby?a? swój duduk, w jakiej tonaci, cena i ile stroików - je?li mo?na wiedzie??

Posiadam wirtualy duduk na komputerze - niebawem dodam na yt kilka aran?acji folkowych, ormia?skich utworów, które zrobi?em w programie fl studio.

Jeszcze wa?ne uwagi: wlewaj?c odrobin? wody do stroika i zakrywaj?c palcem otwór na ko?cu potrz?samy lekko 2-3 minuty stroik si? szybciej otworzy, do otwierania stroika nie u?ywamy si?y i nie otwieramy go mechanicznie; po zako?czonej grze dobrze jest oczy?ci? stroik paskiem papieru z gazety lekko przesuwaj?c go w lini poziomej. Po zamkni?ciu stroika przesuwamy te? 'obr?cz' na stroiku góra lub dó? - do chwili a? b?dzie lu?no na nim - pomo?e to w otwarciu si? (?atwo i szybko) stroika poprzez lekkie dmuchni?cie przy zsuni?tej zatyczce w otwór od strony przebierki podczas nast?pnej gry. Po grze stroik musi wyschn?? by pozostawiona wilgo? nie da?a szansy dla rozwoju ple?ni.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 23:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wcze?niej pisa?em podaj? link Asa Yarjan / Leran Agcheeg do aran?acji utworów muzyki ormia?skiej. Utwory 'zrobi?em' w programie fl studio, u?y?em sekcji smyczkowej, fortepianu, perkusji, akordeonu, duduka, banjo, gitara akustyczna. Utwory na podstawie zapisu nutowego.
Powrót do góry
Bogu?

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 21:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie o zakup duduka, gdzie najlepiej?Po jakiej cenie?
Czy zakup na np. allegro po cenie rz?du 200-240 z? jest rozs?dne?
Da si? okre?li? jako?? przy takim zakupie?
Mo?e jaki? sklep muzyczny posiada w asortymencie?
Prosz? o pomoc Confused
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 1:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepach to raczej rzadko, na allegro chyba s? do?? dobre instrumenty. Ja zakupi?em na ebay - stroiki s? gorsze, ale za 155z? (jakie? 52 usd by?o) jedna przebierka i dwa stroiki na pocz?tek wystarcz? by 'oswoi?' si? z instrumentem. Pó?niej trzeba zakupi? profesjonalny stroik.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 14:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam pr?dzej e-bay albo zakup prosto z Armenii. Przynajmniej kupisz dobry instrument. W ogóle je?eli chodzi o instrumenty ze wschodu i ew. z po?udnia to chyba bardziej op?aca si? zamawia? stamt?d albo si? przejecha?, bo ceny s? naprawd? niskie, jak na nasz? kiesze?. A w Polsce to zazwyczaj kupisz przywieziony sk?d? eksponat na ?cian? kupiony na straganie, gdzie z t? sam? cen? mo?na kupi? w miar? profesjonalny sprz?t. Warto zatem zorientowa? si? dobrze i popyta? przed zakupem.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ebay - sklep eduduk, stroiki w wariantach po: 10szt, 5sz, 2sz. Ostatni wariant 2sz cena: 20$ stroiki, wysy?ka 9$ - oko?o 100z?. Wygl?daj? solidnie, maj? skórzane zabezpieczenie, opinia o sprzedawcy 100pro. pozytyw, wysy?a z Armenii.
Jak zauwa?y? Adam instrumenty te w tym kraju nie s? drogie (oczywi?cie s? pami?tkowe za 5 dolarów te? mo?na dosta?). Moim zdaniem p?aci si? w Europie za 'egzotyczno??' instrumentu.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 12:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w?a?nie si? zastanawiam czy nie zamówi? sobie instrumentu z tego sklepu, który poda?e?. Ceny maj? dobre. Ciekawe jak z jako?ci?.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 14:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chcia? od nich stroiki, wizualnie jest ok, opis duduka i info o dost?pnych key'ach jest. Ludzie mu/im pisz?, ?e d?wi?k jest mi?y, ?adny etc. Kto wie mo?e to jest dobra tania firma - maj? du?o zadowolonych klientów. Ja mam ponad 20 dni na zamówienie lub do póki nie wyprzedaj? - musz? tylko zasili? jako? paypal (nie wiem czy jak wp?ac? ?rodki z konta mamy to dotr? na mojego pp - dane konta bankowego (imi? i nazwisko) musz? by? identyczne z danymi pp; cho? czyta?em, ?e ludzie zasilaj? paypal przelewem pocztowym i dzia?a.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 0:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalaz?em jeszcze tak? ofert?:
http://cgi.ebay.com/DUDUK-ARMENIAN-PROFESSIONAL-2-REED-Case-INSTRUCTIONS-/150502611488?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item230aa79a20
- pono? ten duduk jest strojony i stroiki te? oraz sygnowany. Cena z wysy?k? jakie? 158z?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: