Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witam.
Id╝ do strony 1, 2  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dla "nowych"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Aistiharha

Do│▒czy│: 13 Mar 2009

PostWys│any: Pi▒ Mar 13, 2009 13:42     Temat postu: Witam. Odpowiedz z cytatem

Witam. Skoro już się zarejestrowałam to wypadałoby się przedstawić...

Na imi─Ö mi Agata. Gram na flecie prostym od o┼Ťmiu lat, oraz na whistlu w D od niemal┼╝e roku.

Pochodz─Ö z rodziny, kt├│ra z muzyk─ů nie ma nic wsp├│lnego, jedynie wujek grywa┼é do kotleta ze swoim zespo┼éem. Zacz─Ö┼éam gra─ç w szkole podstawowej, jako ┼╝e na muzyce by┼éo to obowi─ůzkowe. I wtedy wyszed┼é na jaw m├│j s┼éuch muzyczny - okaza┼éo si─Ö, ┼╝e gram lepiej ze s┼éuchu, ni┼╝ reszta klasy potrafi─ůca czyta─ç nuty. Wi─Öc dla zabawy gra┼éam na lekcjach r├│┼╝ne melodie, kt├│re mi si─Ö podoba┼éy. Potrafi┼éam zagra─ç nawet piosenki, kt├│re aktualnie by┼éy na listach przeboj├│w - a dzieci m├│wi┼éy o mnie "A niech j─ů, ona wszystko potrafi zagra─ç...".

Po kilku latach przerwy, tj w trzeciej klasie gimnazjum, znalaz┼éam sw├│j stary flet. Odezwa┼éy si─Ö wspomnienia, usiad┼éam przy szafce i zacz─Ö┼éam gra─ç... C├│┼╝, nie przesta┼éam do dzi┼Ť Razz Jedyne co si─Ö zmieni┼éo to cz─Östotliwo┼Ť─ç ─çwicze┼ä (codziennie przynajmniej godzina) i moje podej┼Ťcie do gry. U┼Ťwiadomi┼éam sobie bowiem, ┼╝e kocham gra─ç i wyra┼╝am siebie w ten spos├│b, nie wolno mi tego rzuci─ç.

Rok temu b─Öd─ůc na Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku wybra┼éam si─Ö z kole┼╝ank─ů do sklepu muzycznego. Okaza┼éo si─Ö bowiem, ┼╝e m├│j flet zosta┼é w domu, a mia┼éam tego wieczoru przygrywa─ç mojemu ├│wczesnemu bractwu rycerskiemu do ta┼äca. W sumie i tak potrzebowa┼éam nowego, wi─Öc co mi szkodzi┼éo... Niestety, w sklepie by┼é jedynie Hohner. Uwag─Ö moj─ů jednak przyku┼é stoj─ůcy bardziej w cieniu czarny jakby-flet. Nie by┼é drogi, wi─Öc z sklepu wysz┼éam z Hohnerem i tym w┼éa┼Ťnie flecikiem. Jak p├│┼║niej si─Ö dowiedzia┼éam, jest to tin whistle w D, produkcji Muzy.
Na pocz─ůtku ba┼éam si─Ö wydoby─ç z niego jakikolwiek d┼║wi─Ök, graj─ůc na flecie czu┼éam si─Ö du┼╝o pewniej. Po kilku tygodniach postanowi┼éam wyj─ů─ç whistla z szuflady. Rezultat jest taki, ┼╝e teraz gram na whistlu cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ na flecie.

Słucham różnej muzyki, od klasycznej po ciężki metal, jednak kilka gatunków ma szczególne miejsce w moim serduchu - wszelaki folk, folkrock, folkmetal itp.

Co do posiadanego "sprzętu" Razz niestety nie jestem wyposażona jak rycerz na bitwę pod Grunwaldem, z racji ograniczeń finansowych mogłam sobie pozwolić na:

- flet prosty Hohner
- tin whistle w D Muza
- tin whistle w D Walton's
- flet bambusowy Wink
- fletnia bambusowa (niestety uszkodzona :/)

Niestety nie gram w ┼╝adnym zespole, gdy┼╝ nie mog─Ö znale┼║─ç muzyk├│w. Chyba ┼╝e zespo┼éem mo┼╝na nazwa─ç polsko-francuski projekt folkmetalowy, w kt├│rym uczestnicz─Ö. Mo┼╝ecie pos┼éucha─ç naszego jak na razie jedynego utworu na www.myspace.com/slvemusic - kawa┼éek niestety samplowany, z racji odleg┼éo┼Ťci nie bardzo jeste┼Ťmy w stanie to nagra─ç.
D┼éuga przede mn─ů droga, tak naprawd─Ö dopiero zaczynam si─Ö uczy─ç. W listopadzie zapisa┼éam si─Ö na lekcje gry na flecie, dzi─Öki czemu potrafi─Ö w miar─Ö czyta─ç z nut i poprawiam b┼é─Ödy techniczne. M├│j zapa┼é do nauki pozostaje jednak niezmienny Smile

To tyle o mnie... Szczerze w─ůtpi─Ö, ┼╝e kto┼Ť dotar┼é a┼╝ tutaj xD
Pozdrawiam i licz─Ö na to, ┼╝e czas sp─Ödzony tutaj nie b─Ödzie stracony Smile
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Adidadi

Do│▒czy│: 29 Sie 2007
Sk▒d: Szczytno/Olsztyn

PostWys│any: Pi▒ Mar 13, 2009 18:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na pokładzie i życzę owocnej nauki. (Dotarłem do końca)
Powrˇt do gˇry
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Sob Mar 14, 2009 0:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi!
Prosz─Ö o medal Smile

Tylko pozazdro┼Ťci─ç s┼éuchu.
Ja nawiasem m├│wi─ůc s┼éuch te┼╝ mam, ale z pami─Öci─ů ju┼╝ nie jest tak dobrze. Jak us┼éysz─Ö d┼║wi─Ök to naprawd─Ö dobrze go czuj─Ö, ale zanim zaczn─Ö go gra─ç pr├│buj─ůc go powt├│rzy─ç to zapominam co s┼éysza┼éem. Wink

Witamy na forum! Very Happy
Draco

Do│▒czy│: 06 Sty 2009
Sk▒d: Pozna┼ä

PostWys│any: Sob Mar 14, 2009 16:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam witam serdecznie ^^

Utw├│rek mi si─Ö niezmiernie podoba :3 Szkoda jednak, ┼╝e samplowany :<
Powrˇt do gˇry
Sumar

Do│▒czy│: 27 Sie 2008
Sk▒d: E┼ék

PostWys│any: Sob Mar 14, 2009 21:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie...
S┼éuchu muzycznego pozostaje mi tylko pozazdro┼Ťci─ç... Wink
Pozdrawiam.
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
Barfly

Do│▒czy│: 28 Sie 2007
Sk▒d: Gliwice

PostWys│any: Nie Mar 15, 2009 0:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka! Melduje, ┼╝e dotar┼éem do ko┼äca Cool Jak jeszcze napiszesz sk─ůd jeste┼Ť, to z pewnosci─ů ┼éatwiej b─Ödzie znale┼║─ç jakie┼Ť pokrewne dusze w okolicy Cool Troch─Ö si─Ö nas - whistlowo-fletowych popapra┼äc├│w - namno┼╝y┼éo w ostatnich latach hehe Razz
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
Aistiharha

PostWys│any: Nie Mar 15, 2009 13:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z Elbl─ůga jestem Wink jednak nie przepadam za bardzo za swoim miastem, wi─Öc bardzo cz─Östo mo┼╝na mnie spotka─ç w Malborku i Tczewie Smile

Przyzwyczaiłam się że na forach zwykle rozpisuję się w dziale "powitania" i zwykle niewielu to czyta Embarassed Przepraszam że założyłam to z góry również tutaj Embarassed

Draco - r├│wnie┼╝ ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e samplowany, ale nie mieli┼Ťmy innego wyj┼Ťcia - normalnie ponagrywaliby┼Ťmy gitary, whistla i perkusj─Ö, ale gitarzysta nas zostawi┼é, a ja na chwil─Ö obecn─ů nie posiadam dobrego sprz─Ötu do nagrywania. No i ci─Ö┼╝ko si─Ö um├│wi─ç na sesj─Ö nagraniow─ů z perkusist─ů kt├│ry ┼╝yje 1600km ode mnie Wink Tak czy inaczej ciesz─Ö si─Ö ┼╝e si─Ö spodoba┼é Smile

I ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie, oby nas przybywa┼éo jak najwi─Öcej Very Happy

Dziękuję wszystkim za ciepłe przywitanie i równie ciepło pozdrawiam Smile
krzysztof_b79

Do│▒czy│: 20 Gru 2008
Sk▒d: warszawa

PostWys│any: Nie Mar 15, 2009 17:57     Temat postu: przywitanie... Odpowiedz z cytatem

... no cze┼Ť─ç. ja r├│wnie┼╝ jestem ca┼ékiem od niedawna na tym forum. s┼éuch, skromnie rzecz ujmuj─ůc Smile pr├│wnywalny, ale palce drewniane, a whistle z pcv, ale bardzo dobry instrument (Goldfinch). znam tamte okolice. przez rok mieszka┼éem w Gorz─Ödzieju, takiej wiosce pod Tczewem. trzeba by┼éo berlink─Ö w poprzek przeci─ů─ç, a to graniczy z cudem, wi─Öc kiedy to si─Öuda, to jakby Ci drugie ┼╝ycie podarowano... zatem, kr├│tko m├│wi─ůc, witaj...
Powrˇt do gˇry
krzysztof_b79

PostWys│any: Nie Mar 15, 2009 17:59     Temat postu: post scriptum, czy jako┼Ť tak... Odpowiedz z cytatem

... a tym, ┼╝e flet prosty to Hohner, to si─Ö nie turbuj, ja od kilku ju┼╝ lat gram na Adlerach...
Powrˇt do gˇry
Sumar

Do│▒czy│: 27 Sie 2008
Sk▒d: E┼ék

PostWys│any: Nie Mar 15, 2009 21:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elbl─ůg... Hmmm... Do┼Ť─ç mi┼ée skojarzenia mam mimo wszystko. I w dodatku kto┼Ť z p├│┼énocy naszego ma┼éego kraju... Bo wi─Ökszo┼Ť─ç, u┼╝ywaj─ůc zwrotu Barflya "popapra┼äc├│w" to od pasa w d├│┼é raczej. ;D Co mnie z lekka irytuje... Ale ja przynajmniej mam ┼Ťwie┼╝e powietrze. ;P ;D

Wink
Aistiharha

PostWys│any: Pon Mar 16, 2009 0:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie - kojarz─Ö Gorz─Ödziej, znam tam chyba kilka os├│b Smile Na Adlerach nie mia┼éam okazji gra─ç, ale podejrzewam ┼╝e i tak s─ů lepsze Smile

Co do palc├│w - m├│j nauczyciel od fletu (od kilu miesi─Öcy chodz─Ö na lekcje ┼╝eby poprawi─ç b┼é─Ödy techniczne) powiedzia┼é kiedy┼Ť, ┼╝e flecista sk┼éada si─Ö z trzech flecist├│w - jeden wt┼éacza powietrze, drugi j─Özykiem odcina jego dop┼éyw (czyli artykuuje) i trzeci porusza palcami. Kiedy do niego po raz pierwszy przysz┼éam, stwierdzi┼é ┼╝e pierwszy flecista pracowa┼é przez te lata normalnie, drugi by┼é na o┼Ťmioletnim urlopie, a trzeci wyrabia┼é nadgodziny... tak┼╝e w sumie nie mog─Ö narzeka─ç Smile zw┼éaszcza ┼╝e drugi flecista nadgoni┼é pozosta┼éych Smile (w podstaw├│wce nikt nie nauczy┼é mnie ┼╝e do artykulacji nale┼╝y u┼╝ywa─ç j─Özyka, wi─Öc opiera┼éam si─Ö na artykulacji z gard┼éa... nauczyciel m├│wi┼é ┼╝e ca┼ékiem nie┼║le mi wychodzi┼éo, ale normalna artykulacja jako┼Ť bardziej mi pasuje... xD)

Sumar - więc Ty również z północy? Very Happy
krzysztof_b79

PostWys│any: Pon Mar 16, 2009 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie, jestem rdzennym Warszawiakiem, ale troch─Ö rzuca┼éo mnie po Polsce. a z tymi drewnianymi palcami, to chodzi┼éo mi o to, ┼╝e ci─ůgle brakuje mi bieg┼éo┼Ťci i s─ů takie przebiegi, kt├│rych nie lubi─Ö i z kt├│rymi do tej pory mam pewne problemy. poza tym jest chyba ca┼ékiem nie┼║le, skoro zesp├│┼é, w kt├│rym gram ( to taka promocja samego siebie) ci─ůgle mnie znosi... a gdyby┼Ť chcia┼éa zainwestowa─ç kiedy┼Ť w dobry flet prosty, to polecam Mollenhauera, albo instrument od Tomaszewicza...
Powrˇt do gˇry
Yoshi
Site Admin

Do│▒czy│: 22 Sie 2007

PostWys│any: Pon Mar 16, 2009 12:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum. No no... Widz─Ö tu wypracowania a nie posty Wink
Powrˇt do gˇry
Feaorn

Do│▒czy│: 09 Wrz 2007
Sk▒d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys│any: Pon Mar 16, 2009 16:57     Temat postu: Witam! Odpowiedz z cytatem

Witam na Whistlowisku!

W ilrandzkiej folkomuzyce j─Özyk niekiedy przeszkadza pocz─ůtkuj─ůcym... Wi─Öc nie ma tego z┼éego, jak mniemam. Wink Godzina dziennie ─çwicze┼ä! To spore osi─ůgni─Öcie, jak s─ůdz─Ö! Regularne ─çwiczenia to jest to!

Oczywi┼Ťcie, gdyby jakim┼Ť trafem pojawi┼éa si─Ö potrzeba nowego whistla, s┼éu┼╝ymy wsparciem! Goldfinch Whistles czuwa na posterunku! Wink

[Przepraszam za t─Ö nikczemnie komercyjn─ů cz─Ö┼Ť─ç posta.]
przemek

Do│▒czy│: 24 Lis 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Pon Mar 16, 2009 17:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz co┼Ť naprawd─Ö dobrego do sprzedania, to chwal si─Ö ! chwal !
ja popieram!
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dla "nowych" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony 1, 2  Nastŕpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach