Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Whistle Gibonus - polski maker

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Niezbędny



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 10:58     Temat postu: Whistle Gibonus - polski maker Odpowiedz z cytatem

Siema,

Natknąłem się ostatnio na drewniane whistle niejakiego Pana Marka Teśluka, który głównie zajmuje się robieniem fletni pana (ponoć są uznane na całym świecie). Brzmienie na próbkach wydaje się bardzo dobre, nie jestem pewien czy wszystkie whistle stroją idealnie, ale może to też być kwestia dmuchania albo kompresji. Zamówiłem low E na próbę, zobaczymy co to będzie. Posiada ktoś może instrument od tego Pana? Co sądzicie o tym?

http://gibonus.home.pl/panflute_pl/flet-szesciootworowy-c-14_23.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kentril



Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Ełk

PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 22:45     Temat postu: Whistle Gibonus - polski maker Odpowiedz z cytatem

Chętnie poznam twoją opinię na temat tego low whistla E. Sam zaś myślę by kupić flet w tonacji A Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Niezbędny



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 0:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddałem tego E, brzmiał świetnie ale nie stroił zbyt dobrze na wyższych dźwiękach pierwszej oktawy i w połowie drugiej. Pan Marek jest utalentowanym makerem, ale whistle to dla niego nowość, więc ciągle eksperymentuje z menzurą, rozstawem i wielkością otworów i szczegółami okienka. Byłem u niego w warsztacie i sprawdziłem większość instrumentów i wszystkie miały podobne zalety/wady. Jeśli Pan Marek znajdzie wreszcie optymalne wymiary i zacznie robić solidne, powtarzalne whistle, to będą wymiatać i polecę je każdemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group