Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

A tak se o dusiworze :p
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Peter_Piper

Do│▒czy│: 07 Lis 2007
Sk▒d: Lublin

PostWys│any: Sro Gru 31, 2008 15:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, standardowy "pakistan" jak w przebierk─Ö strzeli┼é Razz To samo mia┼éem tylko stroik jednak inny, bo ten jest nie mniej nie wi─Öcej jak r├│wnie┼╝ pakista┼äskiej produkcji (zawsze rozpoznasz taki po czerwonej nitce ┼é─ůcz─ůcej). Nie mia┼éem z nim nigdy do czynienia, ale zdaje mi si─Ö, ┼╝e tego r├│wnie┼╝ mo┼╝na rozk┼éada─ç na cz─Ö┼Ťci, a przynajmniej wyjmowa─ç listki. Jednak je┼Ťli nawet, gdy ci─ůgniesz za nie mocno, a one ani drgn─ů to lepiej zostawi─ç biedactwo w spokoju, bo jeszcze co┼Ť si─Ö uszkodzi...

Hehe, typowe reakcje Smile Z ─çwicze┼ä nie rezygnuj i do pianina, z ca┼éym szacunkiem dla tego pi─Öknego instrumentu, nie wracaj Very Happy Jak ju┼╝ m├│wi┼éem, niestety idealnie czystej gamy nie zagrasz na tym, bo to wersja standardowa, czyli kr├│tka. Ze znalezieniem odpowiedniego poziomu zad─Öcia ka┼╝dy musi poeksperymentowa─ç indywidualnie. Tylko pami─Ötaj, ┼╝e raczej nie b─Ödziesz z miejsca gra┼é ca┼éej gamy w g├│r─Ö i w d├│┼é na jednym wydechu. Bierz g┼é─Öbokie wdechy cz─Östo, nie si┼éuj si─Ö z przebierk─ů, jak co┼Ť nie wyjdzie lepiej od┼é├│┼╝ PC na godzin─Ö, dwie albo nawet na dzie┼ä i na spokojnie do niego wr├│─ç, nie napinaj mi─Ö┼Ťni r─ůk i nie usztywniaj za bardzo palc├│w, nie wydymaj policzk├│w jak tr─Öbacze jazzowi i pompuj powietrze z przepony, pr─Ödzej wyrobisz sobie wi─Öcej pary w p┼éucach i przeponie oczywi┼Ťcie r├│wnie┼╝ dzi─Öki temu Wink Sporo rad jak na jeden raz, ale to pomaga Smile

Pomalowa─ç zawsze mo┼╝na, ale pami─Ötaj, ┼╝e ni─ç musi by─ç nawoskowana, by si─Ö trzyma┼éa w miejscu. Starym sposobem mo┼╝esz takie co┼Ť otrzyma─ç kupuj─ůc bloczek wosku pszczelego w jakim┼Ť sklepie zielarskim czy czym┼Ť w tym stylu, a potem dociskaj─ůc zwyk┼é─ů, cienk─ů nitk─Ö do tego bloczka nak┼éadasz wosk Smile Nawi┼ä grubo, ale nie za ciasno, ┼╝eby pod wp┼éywem wilgoci, kt├│r─ů ni─ç z┼éapie, nie zacz─Ö┼éo p─Öka─ç drewno i nie za wiele, bo b─Ödziesz musia┼é przy ka┼╝dym nak┼éadaniu i zdejmowaniu ustnika uprawia─ç amatorskie zapasy. Odkr─Öcaj─ůc ustnik nie trzymaj przebierki za sp├│d, tam gdzie metalowa stopka, tylko za tzw. "bell", czyli to zgrubienie nad ostatnimi dziurkami inaczej mo┼╝e by─ç tak, ┼╝e pewnego dnia po ─çwiczeniu rozmontowuj─ůc PC w r─Ökach zostan─ů ci dwa z┼éamane kawa┼éki przebierki i ustnik Shocked

Dzi─Öki za uznanie, ja planuj─Ö powita─ç Nowy Rok tak samo jak rok temu wychodz─ůc na dw├│r i dudz─ůc ku uciesze napitych s─ůsiad├│w i ich go┼Ťci; ciekawe czy zn├│w b─Öd─ů prosili o bis Laughing Jakby co, to da rad─Ö, bo repertuar szerszy Wink
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email
Mnich

Do│▒czy│: 21 Gru 2008

PostWys│any: Sro Gru 31, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihihi Smile z mila checia bym to uslyszal Smile fajny taki nowy roczek ^_^

a co do mojego kochanego Szmelcu dam mu rade :p Dzieki za podpowiedz z tym pszczelim woskiem bo wlasnie myslalem czym nikte natrzec. Lakier bedzie czarny i to bardzo czarny ( metal jestem, lubie ten kolor a blekitna przebierka to by glupio wygladala :p )

Listkow sie nie wyciaga:( niestety niktni nie puszczaja ale i tak jestem dobrej mysli Smile pluca wycwiczone od basenu i nie skarzone zadnym papierosem daja rade dmiac troche :p ku niklej uciesze gawiedzi zgromadzonej w moim domu:]

A i wlasnie pytanko: To jest PC do dudow szkockich tak ? a do Uilleann Pipes wyglada inaczej czy jak sie bede uczyl grac na tym to potem mniej wiecej bede przygotowany do jednych i drugich ? Bardzo mi sie podoba w Uilleann Pipes mozliwosc 2 oktawy no i jeszcze jakis tam gratisow ale cena jest zatwarzajaca Sad
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Peter_Piper

PostWys│any: Sro Gru 31, 2008 16:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano bardzo fajny, szczeg├│lnie kiedy dwa balkony pe┼éne imprezuj─ůcej ludno┼Ťci krzycz─ů "Jeszcze! Jeszcze!" Laughing

Czarny to kolor idealny, co wida─ç po kolorystyce wystroju moich dud jak i cz─Östo mojego ubioru Wink A metalu odmian wszelkich jestem mi┼éo┼Ťnikiem wielkim, cho─ç m├│j niepozorny "imid┼╝" tego nie zdradza. Jednak dodaje to do elementu zaskoczenia, gdy w┼Ťr├│d s┼éuchanych gatunk├│w muzyki wymieniam metal w┼éa┼Ťnie Razz

Skoro jest to stroik, ┼╝e tak powiem, jednolity lepiej go w takim razie nie torturowa─ç, tylko gra─ç po prostu Smile Basen i brak papieros├│w to bardzo, ale to bardzo dobrze rokuje na przysz┼éo┼Ť─ç, bo ja zaczyna┼éem od zera, a ty ju┼╝ masz na dzie┼ä dobry "power" w p┼éucach Wink

Zgadza si─Ö. Ten PC jest tylko i wy┼é─ůcznie do dud szkockich. Wypada doda─ç, ┼╝e dudy szkockie jako jedne z niewielu, je┼Ťli nie jedyne ze wszystkich rodzaj├│w, maj─ů co┼Ť takiego jak instrument ─çwiczebny. Uilleann Pipes s─ů, jak wiesz, nap─Ödzane miechem, wi─Öc co┼Ť takiego jak practice chanter do dud irlandzkich nie istnieje. Istnieje za to practice set, nota bene kosztuje on mniej wi─Öcej tyle, co moje Dunbary, kt├│ry posiada przebierk─Ö, worek i miech. Jednak jest to inwestycja na przysz┼éo┼Ť─ç, bo z takiego practice seta, gdy ju┼╝ opanujesz granie i pompowanie powietrza miechem, awansujesz (czyt. dokupujesz) na half set, czyli odsy┼éasz worek do wytw├│rcy (najlepiej tego samego, kt├│ry wykona┼é dla ciebie practice seta), on wycina ci w nim dziur─Ö i montuje tzw. common stock, wraz z dronami, ale jeszcze bez piszcza┼éek z regulatorami akordowymi (te dochodz─ů w ostatniej fazie, czyli w full secie). Nie zmienia to niestety faktu, ┼╝e cena rzeczywi┼Ťcie potrafi zdo┼éowa─ç...
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrˇt do gˇry
Peter_Piper

PostWys│any: Pi▒ Sty 02, 2009 15:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie kr├│tkie post scriptum odno┼Ťnie practice setu Uilleann Pipes. Na eBayu odkry┼éem w┼éa┼Ťnie practice chanter z ustnikiem do tego rodzaju dud. Jednak jest to produkcja pakista┼äska i szczerze w─ůtpi─Ö, ┼╝eby renomowani wytw├│rcy robili tego typu instrumenty, bo nie ma wi─Ökszego sensu kupowa─ç najpierw PC, gra─ç na nim dmuchaj─ůc, a p├│┼║niej przesiada─ç si─Ö na set i uczy─ç w sumie od nowa, bo inaczej gra si─Ö u┼╝ywaj─ůc zad─Öcia, a inaczej miecha Confused
Powrˇt do gˇry
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Pon Sie 09, 2010 10:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podoba si─Ö, ┼╝e w uillean jest mo┼╝liwo┼Ť─ç grania 2 oktaw. Moje pytanie odno┼Ťnie uillean├│w jaka mo┼╝e by─ç najni┼╝sza cena za practice set w miar─Ö dobrze "stroj─ůcy"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Wto Sie 10, 2010 12:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisa│:
Mi podoba si─Ö, ┼╝e w uillean jest mo┼╝liwo┼Ť─ç grania 2 oktaw. Moje pytanie odno┼Ťnie uillean├│w jaka mo┼╝e by─ç najni┼╝sza cena za practice set w miar─Ö dobrze "stroj─ůcy"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0

Tam jest napisane, ┼╝e wyprodukowano je w Pakistanie.

Ja dałem 750$ za Budget practice set o tutaj:
http://www.patricksky.com/Pipes%20prices-5.htm

Mo┼╝na na nich pogra─ç, ale solo, bo jest ma┼éy problem z H,C i C# i troch─Ö z A. ┼╗eby zagra─ç z w duecie trzeba kilku piw lub kupi─ç t─ů wersj─Ö dud za 1250$. Wink

To tyle je┼Ťli chodzi o moje do┼Ťwiadczenia.
michal18c

Do│▒czy│: 18 Sty 2008
Sk▒d: M─ůkolno

PostWys│any: Wto Sie 10, 2010 17:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A takie "co┼Ť" http://cgi.ebay.com/UILLEANN-PRACTICE-CHANTER-ROSEWOOD-/350373941373?pt=LH_DefaultDomain_0

gra w jednej czy 2 oktawach? No i czy jak by od nowo┼Ťci by┼éy problemy ze strojeniem - da si─Ö przygotowa─ç/zmodyfikowa─ç/naprawi─ç by gra┼éo?
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Wto Sie 10, 2010 22:00     Temat postu: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Od razu widać rękę Pakistańczyka Smile
Powrˇt do gˇry
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Sro Sie 11, 2010 21:56     Temat postu: Re: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Ostatnio m├│j znajomy powiedzia┼é patrz─ůc na moje dudy, ┼╝e jego kolega ma ┼Ťliczne i pi─Ökne brzmi─ůce dudy,
ale nie ma domu.
BeardedPagan

Do│▒czy│: 10 Pa╝ 2011
Sk▒d: Opole

PostWys│any: Nie Mar 18, 2012 15:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce robi─ç nowego postu, wi─Öc pytam tutaj.
Od razu m├│wi─Ö ┼╝e jestem pocz─ůtku─ůcy i planuje kupno chantera.
Ale nie o to mi chodzi. Ogl─ůdalem pe┼éno r├│┼╝nych filmik├│w na youtubie gdzie nie ma praktycznie mowy o niczym innym ni┼╝ ozdobniki... Throw'u dublingi etc. Cz to jest tak bardzo istotna rzecz w graniu na dudach?
M├│wi─Ö rzecz jasna o GHB Wink
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach