Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Secik :)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Peter_Piper



Do³±czy³: 07 Lis 2007
Posty: 81
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Wto Wrz 25, 2012 11:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja. Jeśli cena licytacji zbliża się do ceny nowego instrumentu, to nie ma sensu pakować się w walkę z innymi licytującymi, tylko na spokojnie zamówić sobie set.
Ciekawostka - gość, który sprzedaje ten set z drugiego linka ma na inny aukcji 3/4 set Geoff'a Wooff'a. Do końca aukcji jeszcze 5 dni, a cena już wynosi prawie 17.000 zł. Ale nic dziwnego, skoro czas oczekiwania na instrument od Wooff'a wynosi teraz ponoć ok. 25 lat.

Zaś te wypustki są właśnie na klapy boczne, które rozszerzają gamę dźwięków danej przebierki. Z biegiem czasu, jeśli ktoś sobie zażyczy klapę, dajmy na to C lub F natural, to odsyła chanter do makera, a ten nawierca konkretną wypustkę (bloczek) i montuje w niej klapę.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
michu
Go¶æ





PostWys³any: Wto Wrz 25, 2012 14:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czyli rozumię chodzi o montaż klap. Wydawało mi się to raczej pod odpowiednie ułożenie palców do wydobywania półtonów czy C lub F natural - czyli złe myślenie Wink
Dziś wyciąłem worek ze skóry. Zajęło to trochę i muszę przyznać że może nie jest idealnie równo ale po sklejeniu wszystkiego w całość zamierzam na łączeniach skóry przykleić dodatkowy pas skóry na obwódkę by wszystko wyglądało równo.
Rura wlotowa do worka to 3/4 cala z pvc/pcv krótka jakieś 1,5 cm. Została wklejona w otwór boczny w worku to znaczy ja zrobiłem to tak:
- wyciąłem otwór z boku
- dociąłem rurkę i zmatowiłem papierem ściernym oraz wyrównałem końce
- wkleiłem całość łącząc rurkę ze skórą
- na wierzch rurki po wewnętrznej stronie worka wkleiłem ze skóry kołnierz sklejając to wszystko w całość.
Wszystko teraz dociśnięte ciężarkami leży i schnie.
Klej szewski według zaleceń uzyskuje pełną wytrzymałość po 3 dobach.
Jak wszystko zwiąże to dodatkowo wkleję obwódkę na kołnierz i rurkę od wewnątrz i na zewnętrznej stronie dokleję kołnierz ze skóry by wszystko było idealnie szczelne.
Na koniec skleję cały worek z obu stron i będzie wszystko gotowe.
Zdjęcia wrzucę jak będzie gotowy.
=========================
=========================
Wczoraj przyszedł mi miech ten co odkupiłem od Lulu Smile
Muszę przyznać, że jestem zadowolony a wiadomo do pakistanów podchodziłem z rezerwą.
Całość jest szczelna i ładnie pompuje powietrze. Uszczelniłem miecha dodatkowo dając podkładkę ze skóry pod rurę wylotową z miecha.
Co do zaworków na łączniku do worka i wlocie do miecha - mocowane są na stalowej małej wypustce która zagłębiona jest w rowku. Do wypustki mocowane są klapki. Całość można sobie regulować doginając/odginając by klapka ułożyła się idealnie równo.
Wlot do miecha można wyjąć i tak samo regulować co jest plusem.
Dziś skleiłem już worek - leży na strychu i schnie.
Okazało się że będę musiał pokombinować z łącznikiem do worka.
Wlot ma większą średnicę i dla tego dorobię sobie łącznik by spasować go z tym co wchodzi do worka od miecha. Nie będzie z tym problemu ponieważ mam dużo rur w domu zarówno z pcv jak i miedzi. Całość będę spasował jak kompletnie skleję worek w całość.
Kiedy worek wyschnie sprawdzę szczelność - jeśli będą nieszczelności to zamierzam dokleić obwódkę ze skóry na łączeniach by wszystko było idealnie szczelne.
Jeśli worek i miech będą idealnie pracować na sam koniec to zrobię zdjęcia i zamieszczę poniżej.
Powrót do góry
michu
Go¶æ





PostWys³any: Nie Wrz 30, 2012 20:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sÄ…dzicie o tym secie?

http://www.ebay.co.uk/itm/280982245597?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1288

Warto bo mam już mieszek? Ciężko mi ocenić czy to sprawny set?
Więc sprawa wygląda następująco Smile Set został zakupiony wczoraj. Dziś sfinalizowana została transakcja poprzez zapłacenie:)
Temat praktycznie jest do zamknięcia chociaż może jeszcze wrzucę parę postów odnośnie tego jak set się sprawuje oraz jak uda mi się podłączyć mieszek bo jeszcze to mnie czeka Smile
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group