Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Stroiki różnica ,jaka?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Huan



Do³±czy³: 04 Lis 2010
Posty: 2

PostWys³any: Pi± Sty 07, 2011 19:07     Temat postu: Stroiki różnica ,jaka? Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym zapytać czy jest różnica jakaś między stroikiem do przebierki ćwiczebnej a do przebierki od dud?? Bo kupiłem stroik drewniany i włożyłem do PC i wydaje jakiś dziwny dźwięk ,a plastikowy który był razem z PC gra dobrze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adamant



Do³±czy³: 18 Kwi 2010
Posty: 14
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Nie Sty 30, 2011 21:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jest różnica zarówno w brzmieniu jak i rozmiarze, zależy też o jakich dudach konkretnie mówisz- ja na przykład mam z bagpipes galore pracitice chantera, practice pipes i highland pipes. Jak zamówiłem plastikowy stroik do practice pipes to... przyszły mi identyczne stroiki jak do practice chantera. O dziwo dało radę grać.
Również materiał z którego jest wykonany ma znaczenie- plastikowy brzmi tak jakby sztucznie, choć myślę że od każdego producenta stroiki do highland pipes mają nieco inne brzmienie.
Mówisz że wydaje dziwny dźwięk, wydaje mi się że to dlatego że zarówno nie jest rozegrany ( nowe stroiki wymagają na prawdę dużego ciśnienia żeby wydawały dźwięki) jak i dlatego że są trzcinowe ( nie drewniane a trzcinowe Smile ). Jak do tej pory nie spotkałem się z trzcinowym stroikiem do practice chantera, pewnie dlatego że takowego nie szukałem.
Jakby na to nie patrzeć, practice chantery są stworzone do tego by można było grać w warunkach domowych, czyli w zamkniętych pomieszczeniach. Ja w chwili obecnej mieszkam w akademiku, i granie na nim jest świetnym rozwiązaniem. Jak odpalam highland bagpipes to muszę grać w stoperach ( 10 minut gry bez nich i czuję się jakbym wyszedł z klubu po 5h imprezy ), w dodatku słyszą mnie 3 piętra niżej, przez co miałem trochę problemów Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group