Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ozdobniki i ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 17:00     Temat postu: Ozdobniki i ... Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy grając utwór z ornamentacją używa się 'tonguing'? Tzn. w całym utworze gram np. wtrącając cut & tap i tonguing. Dodam, że wolne utwory gram swobodnie bez tonguing, ale szybsze lepiej mi się gra właśnie akcentując językiem. Pytam bo nie chcę uczyć się grać 'niestandardowo'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 12:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kwestia bardzo indywidualna - jeżeli pomaga, wspiera frazowanie, puls i ogólnie klimat - rób to jak najbardziej! (byle nie na każdym dźwięku) Cool Bardzo wielu wspaniałych irlandzkich flecistów używa języka bardzo często (patrz. np Matt Molloy).
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fishman



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 59
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 15:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, zdarzają się takie typki jak Brian Finnegan, które to nieużywanie języka traktują jako ozdobnik Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za odpowiedzi, dodam, że powoli zaczyna mi to granie w stylu irlandzkim wychodzić. Zauważyłem, że roll'e A i G w 'Old hag have you killed me' lepiej gra mi się z tonguing (palec na otworze 'g' jeszcze za wolno 'tnie').
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group