Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ornamentacje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Komentarze do artyku?ów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 9:35     Temat postu: Ornamentacje Odpowiedz z cytatem

Masz jakie? uwagi, refleksje nt. artyku?u? Pisz tutaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przemek

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 11:30     Temat postu: ornamentacja Odpowiedz z cytatem

cze??!
Nie wiem , czy to s?uszna koncepcja, ?eby napisa? komentarz do artyku?u, którego jeszcze nie ma, ale na pewno ciekawa!? Ale sk?oni?a mnie do tego rozbudowana ju? dyskucja na temat sessions i pomys? tej strony, ?eby dzieli? si? wszelkimi uwagami. Mam tak? generaln? uwag?:

Uznajmy wszyscy, ?e NIKT tutaj nie ma intencji MĄDRZY? SI?, tylko chcemy jak najlepiej dla whistla i fletu i wszysko co piszemy ma s?u?y? muzyce ( troch? mi to wysz?o patetycznie).

Wracaj?c do tematu ornamentacji. Nauczcie si? najpierw gra? równo i bez ornamentacji i dopiero potem dodawajcie to czy owo. Na sessions zdyt du?o ozdobników to chyba nie za bardzo? Liczy si? WSPóLNA gra, czy? nie? Zreszt? poza sessions nadmiar, jak wsz?dzie, te? nie za bardzo.
Mo?e by? pewien problem w sytuacji jak powtarzamy w utworze ten sam d?wi?k dwa czy trzy razy z rz?du, bo wtedy przyda?by si? czasem cut czy tap, ale i tu na pocz?tek szczerze polecam "g" lub "k"( ale NIE "T")
O "tonguing" mo?e, jak chcecie, napisz? pó?niej, bo ju? przynudzam.

Gra? równo bez ozdobników, wcale nie tak ?atwo, a nadmiarem ozdobników czasem ukrywamy pewne niedostatki...
Zapraszam do dyskusji.
przemek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 11:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie dobra rada, ?eby nauczy? si? najpierw gra? równo i bez ornamentacji

Co do w??czania, czy wy??czania tzw "ornamentacji" w trakcie gry, w ró?nych warunkach, sesyjnych czy niesesyjnych: Generalnie, nie powinno si? o tym w ogóle my?le?. To wszystko ma przychodzi? naturalnie, wynika? z os?uchania, w?asnych preferencji i mo?liwo?ci. Chyba nigdy nie zdarzy?o mi si? "planowa?" utworu w sensie: OK, tu mamy melodi?, tu sobie wstawi? cut, tu tap, a tu jeszcze par? rolli.

Oczywi?cie dobre to jest na etapie nauki, ?eby doskonali? swój arsena? na przyk?adzie konkretnej melodii, ale w pó?niejszym graniu nie powinno si? o tym w ogóle my?le?, tylko korzysta? z dost?pnych ?rodków swobodnie, wed?ug upodobania. S? fleci?ci "ozdabiaj?cy" niemal ka?dy d?wi?k, s? i ci, którzy "ornamentacji" nie u?ywaj? prawie wcale. W obu grupach, jak i we wszystkich po?rednich, znajdziemy poka?n? reprezentacj? rewelacyjnych w swoim stylu muzyków. I ta ró?norodno?? jest cz??ci? wielkiego bogactwa ITM.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Duana

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 20:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barfly napisał:
To wszystko ma przychodzi? naturalnie, wynika? z os?uchania
Przyda?yby si? jakie? próbki mp3 + nuty , bo tak na sucho, to troch? trudno dla laika. Ot tak, jakie? proste ?wiczonko. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 21:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na YT pewien ksi?dz na swoim kanale uczy gry na whistleu, wystarczy jak wpiszesz tin whistle. Pisze on te? bloga.
Na yt szukaj pod has?ami whistle plus tradshool itp. Jest tego ca?a masa, lekcje i ?wiczenia na ozdobniki te?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duana

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 12:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki! Ksi?dza widzia?am ale problem polega na tym, ?e ja nie znam angielskiego i zanim dotr? do grania to ju? mi si? nie chce dalej ogl?da?. Okazuje si? po obejrzeniu kilku lekcji, ?e gra?am te wszystkie rzeczy naturalnie, nie wiedz?c nawet jak to si? nazywa. Kiedy si? du?o s?ucha, to to co masz w g?owie, samo przek?ada si? na palce. Technicznie mo?e nie b?dzie to do ko?ca poprawnie ale brzmi podobnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 17:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak gra?a? naturalnie to teraz b?dziesz wiedzia?a jakie ozdobniki to by?y.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Komentarze do artyku?ów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: