Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Pytania pocz─ůtkuj─ůcego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Adamant

Do│▒czy│: 18 Kwi 2010
Sk▒d: Lublin

PostWys│any: Nie Kwi 18, 2010 22:07     Temat postu: Pytania pocz─ůtkuj─ůcego Odpowiedz z cytatem

Witam
Na wst─Öpie chc─Ö wszystkich powita─ç Smile
Pocz─ůtkuj─ůcym raczej nazwa─ç mnie nie mo┼╝na, ale... b─Öd─Ö! Smile
Od zawsze moim marzeniem by┼éo to by nauczy─ç si─Ö gra─ç na dudach. Ze wzgl─Ödu na egzotyczno┼Ť─ç i "popularno┼Ť─ç" tego instrumentu, ka┼╝dy z kim si─Ö podzieli┼éem takim marzeniem, patrzy┼é na mnie jak na kosmit─Ö Razz ale co moje to moje.
Do rzeczy- uzbiera┼éem troch─Ö grosza, i chcia┼ébym rozpocz─ů─ç nauk─Ö gry na tym┼╝e instrumencie, ale ┼╝e jestem zupe┼énie zielony w tym aspekcie, potrzebuj─Ö Waszej pomocy- co kupi─ç na wst─Öpie, jak si─Ö do tego zabra─ç i w og├│le. Przypuszczam ┼╝e na wst─Öpie nie potrzebuj─Ö sprz─Ötu najwy┼╝szej klasy ( zar├│wno dlatego ┼╝e nie wykorzystam jego potencja┼éu, jak i dlatego ┼╝e po prostu mnie na niego nie sta─ç Smile ). Ka┼╝da informacja jest dla mnie cenna, wszystko ma znaczenie.
Z niecierpliwo┼Ťci─ů oczekuj─Ö odpowiedzi Smile
Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Luki

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Wroc┼éaw

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 0:14     Temat postu: Re: Pytania pocz─ůtkuj─ůcego Odpowiedz z cytatem

Warto sobie zada─ç jedno bardzo wa┼╝ne pytanie Smile. Co chcesz na nich gra─ç? Muzyk─Ö irlandzk─ů? Mo┼╝e szkock─ů? Albo jeszcze inn─ů?
Czy masz do┼Ťwiadczenie w muzykowaniu w og├│le?
Jak odpowiesz, to wtedy b─Ödzie mo┼╝na powiedzie─ç co┼Ť bardziej szczeg├│┼éowego.
Adamant

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 0:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzyka- raczej szkocka
Do┼Ťwiadczenie w muzykowaniu- niestety brak ( rodzice nie wpadli na pomys┼é ┼╝ebym nauczy┼é si─Ö gra─ç na czym┼Ť w dzieci┼ästwie...). Na pewno jest to (bardzo) du┼╝y minus, ale my┼Ťl─Ö ┼╝e nadrobi─Ö to zapa┼éem ( w ko┼äcu kto by nie chcia┼é spe┼éni─ç swoich marze┼ä? Smile )
Powrˇt do gˇry
Jasiek

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: J─Ödrzej├│w/Krak├│w

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 10:51     Temat postu: Re: Pytania pocz─ůtkuj─ůcego Odpowiedz z cytatem

Adamant napisa│:

Od zawsze moim marzeniem by┼éo to by nauczy─ç si─Ö gra─ç na dudach. Ze wzgl─Ödu na egzotyczno┼Ť─ç i "popularno┼Ť─ç" tego instrumentu,

A pr├│bowa┼ée┼Ť kiedy┼Ť gra─ç na dudach? Smile

Je┼╝eli chcesz gra─ç szkock─ů muzyk─Ö to dudy na pewno szkockie Wink W Polsce jest troch─Ö ludzi graj─ůcych, wi─Öc na pewno doradz─ů Ci jaki instrument wybra─ç. Najlepiej jakby┼Ť mia┼é na pocz─ůtku te┼╝ practice chanter i jak─ů┼Ť dobr─ů ksi─ů┼╝k─Ö, tutorial a najlepiej nauczyciela.
Aha - instrument jest g┼éo┼Ťny wi─Öc granie w bloku raczej opada a i dudy to taki instrument przy kt├│rym czasami trzeba "pod┼éuba─ç" ┼╝eby wszystko stroi┼éo.
Powrˇt do gˇry
Adamant

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 11:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W┼éa┼Ťnie nigdy nie mia┼éem okazji spr├│bowa─ç gra─ç na nich. Jest to tak rzadki instrument ┼╝e chyba nawet nigdy go na oczy na ┼╝ywo nie widzia┼éem.
Poczyta┼éem chwil─Ö forum i widz─Ö ┼╝e ka┼╝dy pocz─ůtkuj─ůcy ma practice chantera. Wyczyta┼éem te┼╝ ┼╝e polecacie firm─Ö T&M kt├│ra sprowadza zar├│wno practice chantery jak i dudy, tak┼╝e chyba pokusz─Ö si─Ö tam o zakup Smile zw┼éaszcza ┼╝e za drobn─ů dop┼éat─ů dodaj─ů ksi─ů┼╝k─Ö i p┼éyt─Ö cd do nauki. ┼╗e jest g┼éo┼Ťny to chyba wie ka┼╝dy Very Happy mieszkam na chwil─Ö obecn─ů w akademiku tak┼╝e m├│j wsp├│┼élokator b─Ödzie wniebowzi─Öty jak zaczn─Ö co┼Ť ─çwiczy─ç ( po sesji b─Öd─Ö mia┼é do dyspozycji troch─Ö wi─Öcej przestrzeni). Tak czy owak jestem w tej kwestii poinformowany i w pe┼éni ┼Ťwiadom cech tego instrumentu.
Niew─ůtpliwie przyda┼éby si─Ö nauczyciel- ksi─ů┼╝ka nigdy w pe┼éni nie odzwierciedli cz┼éowieka, ale z tego co czyta┼éem w internecie w Szczecinie nie ma os├│b graj─ůcych na dudach. B─Öd─Ö mia┼é chwil─Ö wolnego czasu to co┼Ť jeszcze poszukam, mo┼╝e co┼Ť si─Ö zmieni┼éo w tej kwestii. "D┼éubanie" mi nie przeszkadza, mam do tego smyka┼ék─Ö Razz
Powrˇt do gˇry
Adamant

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 17:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem na allegro takie oto dudy
http://www.allegro.pl/item995910784_szkockie_dudy_2_kolory_sklepmuzyczny24.html
Czy warto zainwestowa─ç na pocz─ůtek w taki instrument? Pytam si─Ö gdy┼╝ cena jest w moim zasi─Ögu nawet teraz.
Powrˇt do gˇry
adam prószyński

Do│▒czy│: 07 Wrz 2007
Sk▒d: Dzierzkowice

PostWys│any: Pon Kwi 19, 2010 18:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpu┼Ť─ç sobie, chyba ┼╝e kominek masz Smile. Kumpel ma do sprzedania practice pipes z bagpipes galore.(http://www.bagpipe.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=21&products_id=2Cool
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwied╝ stronŕ autora
Jasiek

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: J─Ödrzej├│w/Krak├│w

PostWys│any: Wto Kwi 20, 2010 18:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok┼éadnie. Takie dudy mo┼╝esz sobie odpu┼Ťci─ç - chyba ┼╝e jako ozdoba Wink

Wiem, ┼╝e z kas─ů jest na pocz─ůtku ci─Ö┼╝ko, ja na swoje dudy zbiera┼éem d┼éugo, ale warto. Te robione w Pakistanie nie dzia┼éaj─ů tak jak powinny Smile
Powrˇt do gˇry
Adamant

PostWys│any: Pi▒ Maj 14, 2010 18:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przyszed┼é do mnie practice chanter... normalnie masakra! Very Happy niby proste ale przychodzi zagra─ç najzwyklejsz─ů w ┼Ťwiecie gam─Ö i jest problem Very Happy widz─Ö ┼╝e b─Öd─Ö mia┼é du┼╝o zabawy przy nim a w przysz┼éo┼Ťci z dudami.
Mam pytanie- czy to normalnie ┼╝e po nieco d┼éu┼╝szym "graniu" bol─ů mnie usta i nie jestem w stanie dobrze trzyma─ç ustnika?
Pozdrawiam Smile
Powrˇt do gˇry
Adamant

PostWys│any: Sob Maj 15, 2010 22:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam drobny problem
Ot├│┼╝ usi┼éuj─Ö zagra─ç przednutki( gracenote)- na chwil─Ö obecn─ů G, i na jakie┼Ť 200 podej┼Ť─ç, uda┼éo mi si─Ö poprawnie zagra─ç mo┼╝e z 5 i sam w sumie nie wiem dlaczego mi wysz┼éa. Przy tych podej┼Ťciach zako┼äczonych niepowodzeniami, albo wychodzi┼é mi zupe┼énie inny d┼║wi─Ök ni┼╝ powinien, albo w jaki┼Ť spos├│b blokowa┼é si─Ö przep┼éyw powietrza. Powiedzcie mi, dlaczego tak si─Ö dzieje? robi─Ö co┼Ť za szybko/wolno? mo┼╝ecie si─Ö podzieli─ç jakimi┼Ť wskaz├│wkami do tej techniki? Wink z tego co czyta┼éem jest to jedna z podstawowych i najcz─Östszych, a zatem w pewien spos├│b najwa┼╝niejszych, zatem dobrze by by┼éo j─ů opanowa─ç Smile
Z g├│ry dzi─Öki za pomoc!
P.S. Jak b─Öd─Ö mia┼é jaki┼Ť problem z graniem, to b─Öd─Ö pisa┼é tutaj cobym nie za┼Ťmieca┼é forum zak┼éadaj─ůc nowe tematy.
Pozdrawiam!
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G│ˇwna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach